ZABIEGI NA CIAŁO - Depilacja Laserem diodowym - Depilacja Laserem DiodowymCo to jest depilacja?

Warto wiedzieć, że depilacja w pojęciu ogólnym jest zabiegiem czasowo usuwającym włosy, co nie tylko wygładza naszą skórę w wybranych partiach, daje poczucie komfortu, ale również opóźnia odrastanie i gęstość usuniętych włosów. Depilacja odbywa się różnymi metodami: pęsetą, woskiem, pastą cukrową, depilatorami elektrycznymi, kremami, technologią IPL (często myloną z laserem) oraz laserem diodowym.
Laser diodowy Epilla jest to technologia trwałego usuwania owłosienia przy użyciu świtała lasera. Światło to, pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło, które niszczy macierz włosa. Zniszczenie części odpowiedzialnej za wzrost włosa powoduje utratę mieszka. Zjawisko to, nazywane selektywną fototermolizą, jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w anagenie, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Pozostała część naszych włosów znajdująca się w innych fazach wzrostu, czyli w katagenie (faza zaniku) lub telogenie ( faza uśpienia) nie wykazują wrażliwości na działanie lasera. Dlatego depilacja laserowa to nie jeden zabieg, lecz kika spotkań w określonych odstępach czasu, aby "uchwycić" włosy wszystkie anagenowe. Przyjmuje się jednak, że już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Najlepszy efekt uzyskuje się podczas depilacji włosów ciemnych na jasnej skórze. Osoby o włosach cieńszych lub jaśniejszych, muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyna tkwi w indywidualnej biochemii, w tym przypadku w zbyt małej zawartości melaniny we włosie.

 


Porównanie popularnych metod depilacji z laserem Epilla


KREM
DO DEPILACJI
WOSK
IPL
LASER DIODOWY
BÓL
bezbolesne
bardzo bolesne
bolesne

umiarkowanie bolesne
KOSZT
Krem/pianka do depilacji, krem po zabiegu, maszynka/szpatułka ok 35 PLN
raz na miesiąc, przez ok.20 lat
=8400 PLN
co miesiąc, przez ok 20 lat, do tego kosmetyki po depilacji
= 5000 PLN
średnio 150 PLN
raz na 3 tygodnie/ 6-12 sesji oraz zabiegi przypominające

= 900 - 3000 PLN
6-10 zabiegów na okolice, średnio 150 zł
1500 zł PLN


TRWAŁOŚĆ nietrwałe nietrwałe nietrwałe bardzo trwałe*

*W przypadku zaburzeń hormonalnych i innych indywidualnych reakcji ( w tym rodzaj włosa) związanych z chorobami mogą wyrosnąć nowe cieńsze i rzadsze włosy.


Fakty i mity o depilacji laserowej

FAKTY

Seria zabiegów jest kwestią indywidualną

Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od struktury, grubości i koloru włosa. Ponadto wpływ na efekt końcowy ma także gospodarka hormonalna oraz rodzaj obszaru objętego zabiegiem.


Czy to bezpieczne?

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych i przeszkolonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Laser EPILLA to profesjonalne urządzenie posiadające certyfikat jakości bezpieczeństwa. Usługa najwyższej jakości, stosowanie się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur, ( w tym zaleceń po zabiegowych stosowanych przez klienta), przeszkolony personel oraz certyfikowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa.

Zabieg jest niekomfortowy ale nie jest bolesny

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. Uczucie dyskomfortu, które towarzyszy w momencie "strzału" jest sprawą bardzo indywidualną. Nie jest to jednak ból, ale raczej uczucie bardzo krótkiego"gorącego ukłucia". Oczywiście na odczucia zabiegowe ma również wpływ strefa ciała, która objęta jest depilacją


Wyłącznie światło lasera bardzo trwale usuwa owłosienie

Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może usunąć część owłosienia bezpowrotnie, a resztę tak osłabić, ze staje się prawie niewidoczna. Technologia laserowa zastosowana w zabiegach usuwania włosów przynosi niesamowity i niezwykle odczuwalny efekt komfortu, szczególnie u osób z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem i u osób z wrastającymi włoskami.
 

MITY

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu

W kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej od lat wiadomo, że wyłącznie seryjność i systematyka zabiegów przynosi pożądany efekt. To samo dotyczy zabiegów z użyciem światła laserowego. Dlaczego? Tajemnica tkwi po prostu w biochemii skóry i w życiu włosa. Laser usuwa wyłącznie włosy w anagenie. Czekając więc na fazę anagenu w kolejnych partiach włosów musimy wykazać się cierpliwością. Zwykle wystarczy cykl 6 - 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo wydaje się, że włosy normalnie rosną, ale po 2-3 tygodniach większość wypada. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy - i właśnie na nie czekamy! Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich wyraźnego osłabienia lub zaniku.


Strach przed słońcem ? czy depilacja zabiegowa to zabieg jesienno-zimowy?

Przestrzegając zaleceń po zabiegowych depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem całorocznym. Skąd ta obawa przed słońcem? Wiązka lasera emituje promieniowanie, utrzymujące się na poziomie skóry przez kilka dni. Wystawiając nieostrożnie depilowane partie ciała na ekspozycję słoneczną może po prostu dojść do wzmożenia tej energii w skórze, a w efekcie do poparzenia, mocnego podrażnienia, przebarwień i obrzęków. Warto więc w miesiącach słonecznych zabezpieczać rozsądnie depilowane miejsca odzieżą i stosować kremy z filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po zabiegu. Wskazana czujność na promienie słońca oraz korzystanie z solarium to 14 dni.

Niektóre lasery usuwają bardzo jasne i rude włosy

Technologia laserowa jest bardzo zaawansowana i proponuje wiele skutecznych rozwiązań w walce z owłosieniem. Jednak na chwilę obecną nie istnieje na rynku laser, który skutecznie usuwa jasne, siwe i rude włosy. Oczywiście odpowiednia ilość zabiegów może je czasowo widocznie osłabić, ale na pewno ich długotrwale nie usunie.


ABC DEPILACJI LASEROWEJ

MUSISZ TO WIEDZIEĆ


Zabiegi depilacji laserowej wymagają współpracy specjalisty i pacjenta.
Przed przystąpieniem do serii zabiegów warto zapoznać się z poniższą listą wskazań i zastosować się do zaleceń.

WAŻNE! Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w serii. Ilość zabiegów, zależna od indywidualnych cech skóry, włosa i organizmu, to 6 - 10 zabiegów. Zabiegi należy wykonać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od zaleceń specjalisty.

Przed pierwszym zabiegiem

- 3-6 miesięcy przed pierwszym zabiegiem - nie można wyrywać włosów pęsetą, woskiem czy depilatorem ( dozwolone metody depilacji - maszynka, pianka/krem)
- 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy zakończyć terapię doustną retinoidami (np. Roaccutane) oraz nie stosować w miejscu depilowanej powierzchni kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi oraz retinoidami.
- 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem nie należy korzystać z solarium oraz z opalania


Im bliżej zabiegu?


1 tydzień przed zabiegiem
- odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne), w tym przede wszystkim zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe i odchudzające, typu Figura)

- zrezygnować z preparatów złuszczających (peelingi) i kosmetyków z kwasami

- dobrze nawilżać skórę, aby nie była sucha czy podrażniona

1 dzień przed zabiegiem

- ostrożnie zgolić maszynką włosy w miejscu depilacji, zostawiając kilka, aby można było dokonać oceny ich struktury, koloru i grubości

W dniu zabiegu
- skóra powinna być czysta, sucha, niczym nie posmarowana, bez kremu, balsamu i dezodorantu


Ważne zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:


STOP! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- NIE WOLNO opalać skóry na bezpośredniej ekspozycji słonecznej (należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB +50 )
- NIE WOLNO stosować kosmetyków złuszczających, z kwasami, witaminą A i C
- NIE WOLNO bezpośrednio po zabiegu używać dezodorantów i antyperspirantów
- NIE WOLNO stosować/spożywać preparatów zawierających dziurawiec i nagietek
- NIE WOLNO korzystać z basenu i sauny do tygodnia po zabiegu (podrażnienie)
- NIE WOLNO usuwać włosów woskiem, pęsetą czy depilatorem elektrycznym


START! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- WOLNO do 3 dni po zabiegu myć delikatnie skórę w obszarach depilacji bezalkoholowym tonikiem lub mleczkiem lub innym łagodnym żelem niezawierającym mydła i czystą wodą
- WOLNO skórę delikatnie osuszać, nie trzeć, nie podrażniać
- WOLNO w razie potrzeby i uczucia dyskomfortu zamiast dezodorantów czy antyperspirantów stosować zasypkę, a zamiast tradycyjnych kosmetyków/kremu/balsamu dermokrem ( np. Alantan Plus, Bepanthen, balsam Neutrogena)
- WOLNO delikatnie usuwać włosy maszynkąCo to jest depilacja?

 

Warto wiedzieć, że depilacja w pojęciu ogólnym jest zabiegiem czasowo usuwającym włosy, co nie tylko wygładza naszą skórę w wybranych partiach, daje poczucie komfortu, ale również opóźnia odrastanie i gęstość usuniętych włosów. Depilacja odbywa się różnymi metodami: pęsetą, woskiem, pastą cukrową, depilatorami elektrycznymi, kremami, technologią IPL (często myloną z laserem) oraz laserem diodowym.
Laser diodowy jest to technologia trwałego usuwania owłosienia przy użyciu świtała lasera. Światło to, pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło, które niszczy macierz włosa. Zniszczenie części odpowiedzialnej za wzrost włosa powoduje utratę mieszka. Zjawisko to, nazywane selektywną fototermolizą, jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w anagenie, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Pozostała część naszych włosów znajdująca się w innych fazach wzrostu, czyli w katagenie (faza zaniku) lub telogenie ( faza uśpienia) nie wykazują wrażliwości na działanie lasera. Dlatego depilacja laserowa to nie jeden zabieg, lecz kilka spotkań w określonych odstępach czasu, aby uchwycić włosy wszystkie anagenowe. Przyjmuje się jednak, że już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Najlepszy efekt uzyskuje się podczas depilacji włosów ciemnych na jasnej skórze. Osoby o włosach cieńszych lub jaśniejszych, muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyna tkwi w indywidualnej biochemii, w tym przypadku w zbyt małej zawartości melaniny we włosie.

JAK DZIAŁA DEPILACJA LASEROWA


Depilacja laserowa opiera się na działaniu zjawiska selektywnej fototermolizy. Światło lasera, które pochłaniane jest przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło niszczące macierz włosa część odpowiedzialną za jego wzrost. Efekt końcowy to trwała utrata owłosienia oraz destrukcja mieszka włosowego. Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu.


ILE ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ POTRZEBUJEMY


Przyjmuje się, że po pierwszym zabiegu depilacji laserowej nie odrasta około 30-40% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem usuwania nadmiernego owłosienia.(przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku). Włosy bardzo czarne, a więc zawierające dużo barwnika najlepiej poddają się na działanie depilacji laserowej.


CZY LASEROWE USUWANIE OWŁOSIENIA JEST BEZPIECZNE

 

Eliminacja zbędnego owłosienia za pomocą depilacji laserowej to bezinwazyjna metoda pozbycia się włosków i jest ona w pełni bezpieczna. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Depilacja laserowa obejmuje również strefę twarzy gdzie wykonuje się usuwanie tzw. wąsika. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.


MUSISZ TO WIEDZIEĆ


Zabiegi depilacji laserowej wymagają współpracy specjalisty i pacjenta.
Przed przystąpieniem do serii zabiegów warto zapoznać się z poniższą listą wskazań i zastosować się do zaleceń.

WAŻNE! Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w serii. Ilość zabiegów, zależna od indywidualnych cech skóry, włosa i organizmu, to 6 ,10 zabiegów. Zabiegi należy wykonać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od zaleceń specjalisty.

Przed pierwszym zabiegiem

- 3-6 miesięcy przed pierwszym zabiegiem nie można wyrywać włosów pęsetą, woskiem czy depilatorem ( dozwolone metody depilacji maszynka, pianka/krem)
- 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy zakończyć terapię doustną retinoidami (np. Roaccutane) oraz nie stosować w miejscu depilowanej powierzchni kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi oraz retinoidami.
- 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem nie należy korzystać z solarium oraz z opalania


Im bliżej zabiegu...


1 tydzień przed zabiegiem
- odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne), w tym przede wszystkim zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe i odchudzające, typu Figura)

- zrezygnować z preparatów złuszczających (peelingi) i kosmetyków z kwasami

- dobrze nawilżać skórę, aby nie była sucha czy podrażniona

1 dzień przed zabiegiem

- ostrożnie zgolić maszynką włosy w miejscu depilacji, zostawiając kilka, aby można było dokonać oceny ich struktury, koloru i grubości

W dniu zabiegu
- skóra powinna być czysta, sucha, niczym nie posmarowana, bez kremu, balsamu i dezodorantu

Ważne zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:


STOP! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- NIE WOLNO opalać skóry na bezpośredniej ekspozycji słonecznej (należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB +50 )
- NIE WOLNO stosować kosmetyków złuszczających, z kwasami, witaminą A i C
- NIE WOLNO bezpośrednio po zabiegu używać dezodorantów i antyperspirantów
- NIE WOLNO stosować/spożywać preparatów zawierających dziurawiec i nagietek
- NIE WOLNO korzystać z basenu i sauny do tygodnia po zabiegu (podrażnienie)
- NIE WOLNO usuwać włosów woskiem, pęsetą czy depilatorem elektrycznym


START! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- WOLNO do 3 dni po zabiegu myć delikatnie skórę w obszarach depilacji bezalkoholowym tonikiem lub mleczkiem lub innym łagodnym żelem niezawierającym mydła i czystą wodą
- WOLNO skórę delikatnie osuszać, nie trzeć, nie podrażniać
- WOLNO w razie potrzeby i uczucia dyskomfortu zamiast dezodorantów czy antyperspirantów stosować zasypkę, a zamiast tradycyjnych kosmetyków/kremu/balsamu dermokrem ( np. Alantan Plus, Bepanthen, balsam Neutrogena)
- WOLNO delikatnie usuwać włosy maszynką


PRZECIWSKAZANIA

BEZWZGLĘDNE
 • nowotwór
 • metalowe implanty
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • choroby endokrynologiczne
 • wszczepiony defibrylator lub stymulator serca
 • przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
 • nadwrażliwość na światło
 • predyspozycje do powstawania bliznowców i przebarwień
 • włosy jasne, siwe, rude brak melaniny (znikoma skuteczność zabiegu)


WZGLĘDNE

 • ciąża
 • laktacja
 • opalenizna
 • inwazyjne peelingi, np. mocne kwasy, dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji
 • niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne (świeże blizny, nowaskóra)
 • infekcje skóry
 • przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów
 • zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin
 • zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem
 • miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (w przypadku bikini cały czas trwania miesiączki)
 • spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)


FAKTY I MITY


FAKTY:
Seria zabiegów jest kwestią indywidualną
Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od struktury, grubości i koloru włosa. Ponadto wpływ na efekt końcowy ma także gospodarka hormonalna oraz rodzaj obszaru objętego zabiegiem.


Czy to bezpieczne?
Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych i przeszkolonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Laser diodowy to profesjonalne urządzenie posiadające certyfikat jakości bezpieczeństwa. Usługa najwyższej jakości, stosowanie się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur, ( w tym zaleceń po zabiegowych stosowanych przez klienta), przeszkolony personel oraz certyfikowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa.

Zabieg jest niekomfortowy ale nie jest bolesny
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. Uczucie dyskomfortu, które towarzyszy w momenciestrzału jest sprawą bardzo indywidualną. Nie jest to jednak ból, ale raczej uczucie bardzo krótkiego gorącego ukłucia. Oczywiście na odczucia zabiegowe ma również wpływ strefa ciała, która objęta jest depilacją

Wyłącznie światło lasera bardzo trwale usuwa owłosienie
Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może usunąć część owłosienia bezpowrotnie, a resztę tak osłabić, ze staje się prawie niewidoczna. Technologia laserowa zastosowana w zabiegach usuwania włosów przynosi niesamowity i niezwykle odczuwalny efekt komfortu, szczególnie u osób z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem i u osób z wrastającymi włoskami.


MITY:

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
W kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej od lat wiadomo, że wyłącznie seryjność i systematyka zabiegów przynosi pożądany efekt. To samo dotyczy zabiegów z użyciem światła laserowego. Dlaczego? Tajemnica tkwi po prostu w biochemii skóry i w życiu włosa. Laser usuwa wyłącznie włosy w anagenie. Czekając więc na fazę anagenu w kolejnych partiach włosów musimy wykazać się cierpliwością. Zwykle wystarczy cykl 6 , 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo wydaje się, że włosy normalnie rosną, ale po 2-3 tygodniach większość wypada. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy - i właśnie na nie czekamy! Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich wyraźnego osłabienia lub zaniku.


Strach przed słońcem - czy depilacja zabiegowa to zabieg jesienno-zimowy?
Przestrzegając zaleceń po zabiegowych depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem całorocznym. Skąd ta obawa przed słońcem. Wiązka lasera emituje promieniowanie, utrzymujące się na poziomie skóry przez kilka dni. Wystawiając nieostrożnie depilowane partie ciała na ekspozycję słoneczną może po prostu dojść do wzmożenia tej energii w skórze, a w efekcie do poparzenia, mocnego podrażnienia, przebarwień i obrzęków. Warto więc w miesiącach słonecznych zabezpieczać rozsądnie depilowane miejsca odzieżą i stosować kremy z filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po zabiegu. Wskazana czujność na promienie słońca oraz korzystanie z solarium to 14 dni.

Niektóre lasery usuwają bardzo jasne i rude włosy
Technologia laserowa jest bardzo zaawansowana i proponuje wiele skutecznych rozwiązań w walce z owłosieniem. Jednak na chwilę obecną nie istnieje na rynku laser, który skutecznie usuwa jasne, siwe i rude włosy. Oczywiście odpowiednia ilość zabiegów może je czasowo widocznie osłabić, ale na pewno ich długotrwale nie usunie.

Podział na części ciała:
 • Twarz (wasik, broda, bokobrody)
 • Szyja/dekolt/kark
 • Pachy
 • Przedramiona
 • Ramiona
 • Dłonie
 • Biust/Klatka piersiowa
 • Brzuch
 • Bikini
 • Pachwiny
 • Posladki
 • Plecy gora
 • Plecy dol
 • Uda
 • Łydki
 • Stopy
CENNIK
JEDEN ZABIEG
Jedna część ciała 169 zł
Każda kolejna część ciała +129 zł
SERIA PIĘCIU ZABIEGÓW
Jedna część ciała 645 zł
Każda kolejna część ciała + 600 zł
SERIA OŚMIU ZABIEGÓW
Jedna część ciała 960 zł
Każda kolejna część ciała + 880 zł

«  powrót


NOWOŚCI

Laserowa depilacja


Laserowa depilacja
informuj mnie o nowościach

PROMOCJE
                                    WSPÓŁPRACUJEMY