MEDYCYNA ESTETYCZNA - Makijaż permanentny - Makijaż permanentny
Zapomnij o czasochłonnym makijażu, walce z eye-linerem, czy konturówką i ciesz się idealnym makijażem zawsze i o każdej porze, bez względu na warunki atmosferyczne. 

Dla kogo jest makijaż permanentny?

 • dla wszystkich, u których zwykły makijaż nie zdaje egzaminu lub tych, którzy najchętniej wcale się nie malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo
 • dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż
 • dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu
 • dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami 
 • dla wszystkich którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody

Zabiegi mikropigmentacji przeznaczone są dla osób, które odczuwają dyskomfort spowodowany niezadawalającym, niesymetrycznym, rzadkim, jasnym łukiem brwiowym, mało widoczną linią rzęs, niekorzystnym kształtem oka, małymi, wąskimi lub niewyraźnymi ustami. 


To także zabiegi dla osób:
 • które borykają się ze źle wykonaną pigmentacją, z odbarwieniami, 
 • po zabiegach chirurgicznych z bliznami, 
 • dla kobiet po rekonstrukcji piersi, po utracie włosów. 


  Zabiegi te wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. 

Malowanie ust i oczu to jeden z najstarszych sposobów poprawiania urody.
W Egipcie, tysiące lat temu, kobiety barwiły wargi ochrą. W starożytnej Grecji używano do tego celu woskowego kremu z dodatkiem czerwonego pigmentu roślinnego. Pierwsza szminka pojawiła się w sprzedaży w 1883. Była sztyftem z wosku pszczelego, łoju jelenia i farbowanego oleju rycynowego, zawiniętym w jedwabny papier.

W starożytnych Chinach, przed około dwoma tysiącami lat, metoda ta była już udoskonalona. Za pomocą pręcików bambusa i cienkich włókien jedwabiu, nakłuwano skórę wtłaczając kolor. W pręciku bambusa umieszczano igłę, tak ażeby wystawała ona około 5 milimetrów a potem nicią bawełny tak owijano, aby igła mogła jeszcze wystawać o 1 milimetr więcej. Ten postęp jednak nie wpłynął tylko na umocnienie igły, lecz także na nabranie odpowiedniej, wystarczającej ilości farby, która była wchłaniana przez włókno. 

Alternatywą tych wszystkich skomplikowanych czynności jest makijaż permanentny - hit kosmetyczny ostatnich lat. Permanentny makijaż w czarodziejski sposób zmienia wygląd twarzy. Piękne usta modelek, aktorek i spikerek telewizyjnych są najczęściej jego efektem. 

Makijaż permanentny - o tym należy pamiętać


Należy jednak wiedzieć, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Ma on głównie podkreślić świeżość i naturalność twarzy. Cała trudność polega na tym, aby wyglądać lepiej, a jednocześnie tak, aby nikt nie poznał, że jesteśmy pomalowane.

Makijaż permanentny to makijaż trwały i bezpieczny. Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy naskórka. Głównym celem nie jest stworzenie całego makijażu, ale poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust. 

Posiada on wiele zalet, których nie ma tradycyjny makijaż. Podkreśla delikatność i naturalność twarzy. Dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi i rzęs stwarzając wrażenie ich zagęszczenia. Możemy również podkreślić kontur ust, powiększyć je, a co najważniejsze - wzmocnić ich barwę. Makijaż permanentny znakomicie ukrywa różnego rodzaju niedoskonałości urody.

Oczy mają więcej wyrazu i wyglądają młodziej, usta są pełniejsze, a mimo to naturalne, a brwi, dzięki temu, że rysujemy pod nimi cień są równomierne i gęste.

Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się 2,5-4 lat.


ZABIEG

Przed każdym zabiegiem przeprowadzamy wywiad z Klientką i proponujemy z Jej udziałem kształt i kolor makijażu. Następnie miejsce pigmentowane znieczulane jest maścią chirurgiczną. 
Następnie za pomocą delikatnych igieł do akupunktury wprowadzane są do naskórka przetestowane najdelikatniejsze pigmenty. Za pomocą naszego sprzętu do wprowadzania pigmentu na brwiach malujemy cień lub włoski, rzęsy kolorujemy tuż u nasady, a kontur ust lekko lub całkowicie cieniujemy. Zawsze podczas naszej pracy zwracamy uwagę na to, aby makijaż był jak najbardziej naturalny i spełniał założenia, oczekiwania oraz sugestie Klienta. Po kilku minutach miejsce pigmentowane kolejny raz znieczulane jest specjalistycznym preparatem w celu uzyskania całkowitego komfortu samopoczucia Klienta i naszej pracy. 
Po wykonaniu makijażu trwałego z upływem czasu dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie. Przy bardzo słabo nasyconych makijażach barwnik będzie szybciej niewidoczny, co należy uwzględniać przy wyborze kolorystyki
 

URZĄDZENIA

Pracujemy na specjalistycznym urządzeniu do makijażu permanentnego ekskluzywnej klasy znanego niemieckiego producenta Feel Good. Jako jedyni jesteśmy wyłącznym przedstawicielem tej luksusowej i profesjonalnej marki w Polsce. Sprzęt posiada wszystkie stosowne certyfikaty jakości, w tym medyczne, które czynią pracę całkowicie bezpieczną. Urządzenie nie powoduje urazowości naskórka, igła nie waha się na boki, nie przenosi wibracji, przez co nie pruje naskórka.
Korzystamy wyłącznie z wysokohigienicznych, jednorazowych akcesoriów.
Urządzenie oraz nasza praca zostały nagrodzone Złotym Medalem na prestiżowych Międzynarodowych Targach Kosmetycznych Beauty Vision 2011.

PIGMENTY

Wszystkie farby i mikropigmenty, których używamy do zabiegu podlegają ścisłym kontrolom i odpowiadają najwyższym wymaganiom jakości. Są testowane dermatologicznie, alergiczne i hypoalergiczne. Badania medyczne i radiologiczne ( w tym tomografia komputerowa) nie wykazały żadnego ryzyka w zastosowaniu barwników, którymi pracuję. Wszystkie testy w Epicunatest potwierdzają, ze nie wystąpiły reakcje alergiczne na barwniki i produkt spełnia najwyższe normy jakościowe.
Barwniki do makijażu permanentnego Feelgood składają się z rozmieszczonych gęsto w płynie, stabilnych kolorystycznie pigmentów nieorganicznych, mineralnych.

CZY TO BOLI ?

Odczuwanie bólu to cecha bardzo indywidualna i zależy wyłącznie od progu bólu Klientki. Pracujemy jednak delikatnie i tak przygotowujemy Państwa skórę, aby zmniejszyć te doznania. Zabiegowi towarzyszy mrowienie i lekki dyskomfort, który głównie wynika z obawy przed nieznanym i z walki z odruchami obronnymi (np. mrużenie oczu). Minimalnie największy dyskomfort towarzyszy makijażowi ust. Zabiegowi wykonywania makijażu nie towarzyszą silne krwawienia, mocna opuchlizna i powstawanie strupów.

  CO NALEŻY WIEDZIEC PRZED ZABIEGIEM ?

 • Przez pierwsze 14 dni po zabiegu nie wolno opalać się, korzystać z sauny i z basenu oraz stosować kosmetyków ( w tym kosmetyków do make-up) w obrębie pigmentowanych miejsc. W kontakcie z promieniami UV, kosmetykami i innymi drażniącymi substancjami może dojść do obrzęku, zakażenia lub zmian w strukturze i barwie świeżego pigmentu ( efekt "zielonych brwi")
 • Podczas wykonywania zabiegu może dojść do lekkiego obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne), ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można pokazać się w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać np. intensywne zabarwienie ust lub brwi 
 • W 2-4 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie i natłuszczanie specjalnym kremem (Alantan, Gemiderma, Tribiotic, wazelina) oraz przemywanie miejsc pigmentowanych czystą wodą przez cały okres gojenia. Na przyspieszone gojenie ma wpływ odpowiednia pielęgnacja i natłuszczanie
 • Nie wolno drapać pigmentowanych miejsc i usuwać samodzielnie resztek zaschniętego pigmentu
 • W 4-5 dniu po zabiegu zabarwienie blednie do 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy założeniach wykonania makijażu bardzo naturalnego
 • W przypadku wyłuszczenia się zbyt dużej ilości pigmentu (indywidualne cechy skóry) lub jego nierównomiernego rozmieszczenia możliwe jest tzw. dopełnienie, mające na celu wzmocnienie i utrwalenie efektu do 3 tygodni po zabiegu 
 • W przypadku pigmentacji ust należy przygotować się do zabiegu przyjmując HEVIRAN 5 dni przed i 5 dni po zabiegu. Makijaż ust wymaga cierpliwości w oczekiwaniu na efekt. Potrzeba czasem 3-4 spotkań z linegristką w celu uzyskania optymalnego efektu na czerwieni wargowej, ponieważ ta część twarzy absorbuje pigment w swoisty dla siebie sposób. Aby nie uzyskać tatuażu na stałe (pigmentacja głęboka z szybciej zauważalnym efektem) należy nieco płycej cierpliwie zapigmentować wszystkie warstwy, aby uzyskać piękny efekt, który nie zostanie na twarzy jako stały tatuaż zmieniający barwę, lecz jako makijaż permanentny o ładnym kolorze i trwałości na kilka lat 

PRZECIWWSKAZANIA

Makijaż permanentny jest bardzo bezpieczną metodą poprawienia i podkreślenia rysów twarzy. Jak każdy zabieg estetyczny ma jednak kilka przeciwwskazań, o których warto wiedzieć, by w pełni cieszyć się jego walorami. Makijaż permanentny nie powinien być stosowany podczas ciąży, w czasie infekcji, choroby nowotworowej, opryszczki oraz u osób chorych na łuszczycę, cukrzycę i przyjmujących leki sterydowe. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego oczu są przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego ust są nawracające opryszczki (ok. 4-5 w roku).
ZE WZGLĘDU NA BEZPIECZENSTWO GAŁKI OCZNEJ NIE ZALECA SIĘ WYKONYWANIA GRUBYCH I MOCNYCH KRESEK.


Makijaż permanentny wykonuje Monika Wiśniewska -  Międzynarodowy Trener mikropigmentacji  nagrodzony Złotym Medalem na prestiżowych Międzynarodowych Targach Kosmetycznych Beauty Vision 2011 oraz Złotym Medalem za indywidualne szkolenia z zakresu mikropigmentacji, Wizażystka, Magister sztutki, międzynarodowy szkoleniowiec z wieloletnim stażem, właściciel Międzynarodowej Szkoły Mikropigmentacji Linel.


sprawdź cenę zabiegów  »

«  powrót


NOWOŚCI

Laserowa depilacja


Laserowa depilacja
informuj mnie o nowościach

PROMOCJE
                                    WSPÓŁPRACUJEMY