Radiofrekwencja mikroigłowa


Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na wykonywanie efektywnych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Dzięki nim klienci profesjonalnych salonów kosmetycznych mogą w łatwy sposób zmniejszyć widoczność rozstępów i blizn, a także w wyraźny sposób odmłodzić skórę. Jednym z najnowszych zabiegów jest radiofrekwencja mikroigłowa, wykonywana przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, jakim jest Este Dual. Jest to jeden z najskuteczniejszych obecnie zabiegów z powodzeniem zastępujących tradycyjny lifting z użyciem skalpela.

Zabieg z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej to jednoczesne oddziaływanie na naskórek oraz na głębokie warstwy skóry. W ten sposób następuje wyraźna poprawa, jeżeli chodzi o jędrność i napięcie skóry w wybranym obszarze skóry lub ciała. Dzięki rf mikroigłowej znikają niewielkie zmarszczki, poprawia się koloryt skóry, a także następuje wyraźna redukcja blizn, w tym zmian potrądzikowych. Jest to zaawansowana metoda przewyższająca zdecydowanie wszystkie metody stosowane do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej.
.


Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa


Radiofrekwencja mikroigłowa to skuteczna, a do tego bezpieczna, metoda mająca na celu spłycenie zmarszczek, redukcję widoczności rozstępów i blizn oraz poprawę napięcia skóry. Zabiegi rf mikroigłowej można wykonywać na twary i dowolnie wybranym obszarze ciała. Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Medycyna estetyczna sprawdza się w rozwiązywaniu wielu problemów związanych ze stanem skóry. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na technologii wykorzystującej fale radiowe, mikronakłucia i krio.

W czasie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej używana jest głowica wyposażona w złote igiełki o długości 0,5-3 mm. Igiełki przebijają naskórek, następnie uwalniane są fale rozgrzewające skórę do około 45-60 stopni C. W ten sposób wywoływany jest sztuczny stan zapalny wewnątrz skóry. Organizm natychmiast rozpoczyna proces naprawczy, polegający na wytwarzaniu włókien kolagenowych i elastyny, które mają wpływ na wygląd skóry. Zabieg jest podobny do działania lasera frakcyjnego, ale radiofrekwencja mikroigłowa przewyższa go tym, że podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia naskórka, dlatego skóra nie potrzebuje długiego czasu na rekonwalescencję.

Kiedy wskazana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Medycyna estetyczna coraz częściej może obyć się bez sięgania po skalpel, ponieważ równie dobre efekty daje radiofrekwencja, która jest zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym. Jest to jeden z tych zabiegów, którego efekty widoczne są właściwie bezpośrednio po zabiegu i nie wymaga czasu na rekonwalescencję. Ilość zabiegów zależy od wyjściowego stanu skóry, ale efekty są szybko widoczne. Radiofrekwencja mikroigłowa sprawdza się doskonale w sytuacji, gdy skóra twarzy szyi i dekoltu staje się mało jędrna i wiotka. Zabiegi pobudzające zagęszczenie włókien kolagenowych i wyraźnie poprawiają jej stan.

Oprócz tego radiofrekwencja mikroigłowa może być wykorzystana w gabinetach medycyny estetycznej do korekty owalu twarzy, sprawdzi się jako zabieg na opadające powieki i policzki. Produkcja nowego kolagenu pozwala wypełnić drobne zmarszczki i linie, także pod oczami i na powiekach. Dodatkowo radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana na całe ciało. Dzięki odpowiedniej ilości zabiegów następuje widoczna redukcja blizn, co poprawia wygląd skóry potrądzikowej. W przypadku rozstępów redukcja ich widoczności jest także wyraźna. To także możliwość poprawy stanu skóry na dowolnym obszarze ciała. Skóra zwiotczała i mało napięta stanie się znowu jędrna, dotyczy to ramion, biustu, a także pośladków czy brzucha. Rf mikroigłowa to również bezproblemowe leczenie nadpotliwości.

EFEKTY:

  • redukcja zmarszczek i zwiotczenia skóry
  • stymulacja wytwarzania kolagenu, odmładzanie, regeneracja skóry
  • spłycanie blizn, w tym potrądzikowych
  • spłycanie rozstępów
  • wygładzanie skóry, zmniejszanie porów
  • poprawa elastyczności skóry
  • poprawa kolorytu cery i owalu twarzy
  • polepszenie penetracji aktywnych składników
  • rewitalizacja skóry