phone
zadzwoń do nas +48 792 090 100

Fakty i mity o depilacji laserowej

FAKTY

 
Seria zabiegów jest kwestią indywidualną
 
Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od struktury, grubości i koloru włosa. Ponadto wpływ na efekt końcowy ma także gospodarka hormonalna oraz rodzaj obszaru objętego zabiegiem.
 
 
Czy to bezpieczne?
 
Zabieg wykonywany przez doświadczonych i przeszkolonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Laser LIGHT SHEER to najlepsze na świecie, skuteczne profesjonalne urządzenie posiadające certyfikat jakości bezpieczeństwa. Usługa najwyższej jakości, stosowanie się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur, w tym zaleceń pozabiegowych wykonywanych przez klienta, przeszkolony personel oraz certyfikowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa.
 
Zabieg jest niekomfortowy, ale nie jest bolesny
 
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. Uczucie dyskomfortu, które towarzyszy w momencie „strzału” jest sprawą bardzo indywidualną. Nie jest to jednak ból, ale raczej uczucie bardzo krótkiego „gorącego ukłucia”. Oczywiście na odczucia zabiegowe ma również wpływ strefa ciała, która objęta jest depilacją.
 
 
Wyłącznie światło lasera bardzo trwale usuwa owłosienie
 
Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może usunąć część owłosienia bezpowrotnie, a resztę tak osłabić, że staje się miękka i prawie niewidoczna. Technologia laserowa zastosowana w zabiegach usuwania włosów przynosi niesamowity i niezwykle odczuwalny efekt komfortu, szczególnie u osób z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem i u osób z wrastającymi włoskami.
 
 

MITY


Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
 
W kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej od lat wiadomo, że wyłącznie seryjność i systematyka zabiegów przynosi pożądany efekt. To samo dotyczy zabiegów z użyciem światła laserowego. Dlaczego? Tajemnica tkwi po prostu w biochemii skóry i w życiu włosa. Laser usuwa wyłącznie włosy w anagenie, czyli w faznie wzrostu. Czekając więc na fazę anagenu w kolejnych partiach włosów musimy wykazać się cierpliwością. llość zabiegów, zależna od indywidualnych cech skóry, włosa i organizmu.  Również niektóre części ciała poddają się laserowi szybciej i skuteczniej, niż inne. Zwykle wystarczy cykl 6 – 8 zabiegów w odstępach około 5 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo wydaje się, że włosy normalnie rosną, ale po 2-3 tygodniach większość wypada. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy - i właśnie na nie czekamy! Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich wyraźnego osłabienia.
Dla optymalnego efektu dobrze jest wykonywać po całej serii 2-3 w roku zabieg przypominający.
 
 
 
Strach przed słońcem – czy depilacja zabiegowa to zabieg jesienno-zimowy?
 
Przestrzegając zaleceń pozabiegowych depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem całorocznym. Skąd ta obawa przed słońcem? Wiązka lasera emituje promieniowanie, utrzymujące się na poziomie skóry przez kilka dni. Wystawiając nieostrożnie depilowane partie ciała na ekspozycję słoneczną może po prostu dojść do wzmożenia tej energii w skórze, a w efekcie do poparzenia, mocnego podrażnienia, przebarwień i obrzęków. Warto więc w miesiącach słonecznych zabezpieczać rozsądnie depilowane miejsca odzieżą i stosować kremy z filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po zabiegu. Wskazana czujność na promienie słońca oraz korzystanie z solarium to 14 dni.
 
Niektóre lasery usuwają bardzo jasne i rude włosy
 
Technologia laserowa jest bardzo zaawansowana i proponuje wiele skutecznych rozwiązań w walce z owłosieniem. Jednak na chwilę obecną nie istnieje na rynku laser, który skutecznie usuwa jasne, siwe i rude włosy. Oczywiście odpowiednia ilość zabiegów może je czasowo widocznie osłabić, ale na pewno ich długotrwale nie usunie.
 
 

 

 
 

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen

 
  + gwarancja cen


 
  + gwarancja cen

 

  + gwarancja cen