Nadmierne owłosienie - Depilacja Laserem Light Sheer


Co to jest depilacja?


Warto wiedzieć, że depilacja w pojęciu ogólnym jest zabiegiem czasowo usuwającym włosy, co nie tylko wygładza naszą skórę w wybranych partiach, daje poczucie komfortu, ale również opóźnia odrastanie i gęstość usuniętych włosów. Depilacja odbywa się różnymi metodami: pęsetą, woskiem, pastą cukrową, depilatorami elektrycznymi, kremami, technologią IPL (często myloną z laserem) oraz laserem diodowym. Laser Light Sheer jest to technologia trwałego usuwania owłosienia przy użyciu świtała lasera. Światło to, pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło, które niszczy macierz włosa. Zniszczenie części odpowiedzialnej za wzrost włosa powoduje utratę mieszka.
Zjawisko to, nazywane selektywną fototermolizą, jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w anagenie, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Pozostała część naszych włosów znajdująca się w innych fazach wzrostu, czyli w katagenie (faza zaniku) lub telogenie ( faza uśpienia) nie wykazują wrażliwości na działanie lasera. Dlatego depilacja laserowa to nie jeden zabieg, lecz kilka spotkań w określonych odstępach czasu, aby uchwycić włosy wszystkie anagenowe. Przyjmuje się jednak, że już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Najlepszy efekt uzyskuje się podczas depilacji włosów ciemnych na jasnej skórze. Osoby o włosach cieńszych lub jaśniejszych, muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyna tkwi w indywidualnej biochemii, w tym przypadku w zbyt małej zawartości melaniny we włosie.


FAKTY

Seria zabiegów jest kwestią indywidualną
Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od struktury, grubości i koloru włosa. Ponadto wpływ na efekt końcowy ma także gospodarka hormonalna oraz rodzaj obszaru objętego zabiegiem.
Czy to bezpieczne?
Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych i przeszkolonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Laser Light Sheer to profesjonalne urządzenie posiadające certyfikat jakości bezpieczeństwa. Usługa najwyższej jakości, stosowanie się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur, ( w tym zaleceń po zabiegowych stosowanych przez klienta), przeszkolony personel oraz certyfikowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa.
Zabieg jest niekomfortowy ale nie jest bolesny
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. Uczucie dyskomfortu, które towarzyszy w momencie "strzału" jest sprawą bardzo indywidualną. Nie jest to jednak ból, ale raczej uczucie bardzo krótkiego "gorącego ukłucia". Oczywiście na odczucia zabiegowe ma również wpływ strefa ciała, która objęta jest depilacją
Wyłącznie światło lasera bardzo trwale usuwa owłosienie
Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może usunąć część owłosienia bezpowrotnie, a resztę tak osłabić, ze staje się prawie niewidoczna. Technologia laserowa zastosowana w zabiegach usuwania włosów przynosi niesamowity i niezwykle odczuwalny efekt komfortu, szczególnie u osób z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem i u osób z wrastającymi włoskami.


MITY

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
W kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej od lat wiadomo, że wyłącznie seryjność i systematyka zabiegów przynosi pożądany efekt. To samo dotyczy zabiegów z użyciem światła laserowego. Dlaczego? Tajemnica tkwi po prostu w biochemii skóry i w życiu włosa. Laser usuwa wyłącznie włosy w anagenie. Czekając więc na fazę anagenu w kolejnych partiach włosów musimy wykazać się cierpliwością. Zwykle wystarczy cykl 6 - 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo wydaje się, że włosy normalnie rosną, ale po 2-3 tygodniach większość wypada. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy - i właśnie na nie czekamy! Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich wyraźnego osłabienia lub zaniku.

Strach przed słońcem? czy depilacja zabiegowa to zabieg jesienno-zimowy?
Przestrzegając zaleceń po zabiegowych depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem całorocznym. Skąd ta obawa przed słońcem? Wiązka lasera emituje promieniowanie, utrzymujące się na poziomie skóry przez kilka dni. Wystawiając nieostrożnie depilowane partie ciała na ekspozycję słoneczną może po prostu dojść do wzmożenia tej energii w skórze, a w efekcie do poparzenia, mocnego podrażnienia, przebarwień i obrzęków. Warto więc w miesiącach słonecznych zabezpieczać rozsądnie depilowane miejsca odzieżą i stosować kremy z filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po zabiegu. Wskazana czujność na promienie słońca oraz korzystanie z solarium to 14 dni.

Niektóre lasery usuwają bardzo jasne i rude włosy
Technologia laserowa jest bardzo zaawansowana i proponuje wiele skutecznych rozwiązań w walce z owłosieniem. Jednak na chwilę obecną nie istnieje na rynku laser, który skutecznie usuwa jasne, siwe i rude włosy. Oczywiście odpowiednia ilość zabiegów może je czasowo widocznie osłabić, ale na pewno ich długotrwale nie usuną.

 

Musisz to wiedzieć


Zabiegi depilacji laserowej wymagają współpracy specjalisty i pacjenta. Przed przystąpieniem do serii zabiegów warto zapoznać się z poniższą listą wskazań i zastosować się do zaleceń.

WAŻNE! Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w serii. Ilość zabiegów, zależna od indywidualnych cech skóry, włosa i organizmu, to 6 - 10 zabiegów. Zabiegi należy wykonać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od zaleceń specjalisty.


Im bliżej zabiegu

1 tydzień przed zabiegiem
- odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne), w tym przede wszystkim zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe i odchudzające, typu Figura)
- zrezygnować z preparatów złuszczających (peelingi) i kosmetyków z kwasami
- dobrze nawilżać skórę, aby nie była sucha czy podrażniona

W dniu zabiegu

- ostrożnie zgolić maszynką włosy w miejscu depilacji
- nie natłuszczać skóry
- w przypadku depilacji pach nie stosować antyperspirantu

Ważne zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:

STOP! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- NIE WOLNO opalać skóry na bezpośredniej ekspozycji słonecznej (należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB +50 )
- NIE WOLNO stosować kosmetyków złuszczających, z kwasami, witaminą A i C
- NIE WOLNO bezpośrednio po zabiegu używać dezodorantów i antyperspirantów
- NIE WOLNO stosować/spożywać preparatów zawierających dziurawiec i nagietek
- NIE WOLNO korzystać z basenu i sauny do tygodnia po zabiegu (podrażnienie)
- NIE WOLNO usuwać włosów woskiem, pęsetą czy depilatorem elektrycznym

START! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- WOLNO do 3 dni po zabiegu myć delikatnie skórę w obszarach depilacji bezalkoholowym tonikiem lub mleczkiem lub innym łagodnym żelem niezawierającym mydła i czystą wodą
- WOLNO skórę delikatnie osuszać, nie trzeć, nie podrażniać
- WOLNO w razie potrzeby i uczucia dyskomfortu zamiast dezodorantów czy antyperspirantów stosować zasypkę, a zamiast tradycyjnych kosmetyków/kremu/balsamu dermokrem ( np. Alantan Plus, Bepanthen, balsam Neutrogena)
- WOLNO delikatnie usuwać włosy maszynką

Przeciwwskazania


Zabiegu nie wykonuje się u osób:

  • cierpiących na choroby nowotworowe
  • stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające)
  • posiadających siwe włosy
  • cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
  • chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra)
  • cierpiących na padaczkę (przeciwwskazanie względne)
  • posiadających rozrusznik serca
  • mających skłonność do mocnych przebarwień (przeciwwskazanie względne) lub bliznowców
  • u kobiet w ciąży lub karmiących
    PONADTO przeciwwskazania względne to:
  • terapia doustna retinoidami (np. Izotek) - 6 miesięcy przerwy
  • leki rozrzedzające krew
  • przeziębienie, stany zapalne
  • aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
  • szczepienia - 2 tygodnie przerwy
  • kuracja antybiotykowa - 2 tygodnie przerwy
  • opalenizna, samoopalacze - po ustąpieniu efektu opalenizny
  • u osób po mocnych peelingach na miejscu objętym zabiegiem