Cienie i worki pod oczami - Kobido - japońska liftingująca terapia manualna twarzy

Nie bez powodu nazywany jest liftingiem bez skalpela.


Ta sensacja ostatnich miesięcy... ma kilkaset lat tradycji. Od stuleci piękne i nieskazitelne rysy mieszkanek Japonii i ich niezwykła skóra są efektem manualnych terapii. Jedną z nich jest fantastyczny, skomplikowany, wymagający umiejętności i specjalistycznej wiedzy masaż Kobido.

Masaż uaktywnia nerwy i mięśnie twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu, mocnego wygładzenia, napięcia i wzmocnienia mięśni i wyraźnej poprawy owalu.

Większość powszechnie znanych technik i metod masażu twarzy działa głownie na jej powierzchni. Masaż Kobido z uwagi na swoją złożoność, odpowiednią technikę pracy i intensywność, działa zdecydowanie na głębsze struktury skóry i mięśni. Jest to najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy znana na świecie. Masaż ten jest kombinacją pracy techniką tradycyjnej medycyny chińskiej oraz koncepcji manipulacji japońskiej sztuki pracy skórą.
Charakteryzuje go głównie rytmiczność, symetryczność i szybkość pracy rąk i palców. Masaż składa się z kilku wyraźnie zaznaczonych etapów, od mobilizacji po relaksację, przez stymulację, lifting i drenaż. Szybkość pracy dostosowujemy indywidualnie do klienta, jak i do kolejności zabiegu w serii. Intensywność i szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy zmierza do pracy na różnych poziomach. Powolny ruch ma relaksować, a intensywny stymulować skórę do zwiększenia dotlenienia i produkcji cennych elementów składowych skóry w celu osiągnięcia zamierzonego i oczekiwanego efektu liftingu.

Terapia masażem w połączeniu z dobrze dobraną pielęgnacją i zabiegami stymulującymi głębsze warstwy skóry sprawiają, że efekty Kobido są zachwycające i nie mają sobie równych.