Rzadkie i nierówne brwi - Makijaż permanentny
- Makijaż permanentny znakomicie ukrywa niedoskonałości urody.
- Makijaż permanentny codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się ok. półtora roku do kilku lat.
- Makijaż permanentny nie boli. Delikatny dyskomfort towarzyszący mikropigmentacji jest indywidualnym odczuciem.
- Makijaż permanentny bezpośrednio po zabiegu nie daje efektu opuchlizny, nie krwawi; ma jedynie intensywny kolor oraz daje wrażenie lekkiego podrażnienia miejscowego. Makijaż permanentny rozjaśnia się stopniowo ok. 20% rocznie.
- Makijaż permanentny z powodów indywidualnej biochemii skóry może z czasem odbarwiać się biologicznie. Należy wówczas skorzystać z zabiegu korekty koloru, aby uzupełnić bazy pigmentu, które uległy wytrąceniu.
- Makijaż permanentny nie jest tatuażem.
- Makijaż permanentny należy odpowiednio pielęgnować po zabiegu (nie moczyć nadmiernie, nie opalać się, nie malować oraz natłuszczać pigmentowane miejsce). Należy skorzystać z bezpłatnego dopełnienia pigmentu 2-4 tygodnie po zabiegu w celu utrwalenia efektu zabiegu.
- Makijażu permanentnego nie można wykonywać osobom chorym na zaawansowaną cukrzycę, łuszczycę, kobietom w ciąży i w okresie laktacji, osobom po operacji oczu poniżej 2 miesięcy od zabiegu, na znamionach, osobom chorym na nowotwór, osobom podczas wirusa opryszczki, podczas czasu podwyższonej temperatury lub choroby.
- Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym, więc powinien być klasyczny, delikatny, naturalny i subtelny.
Wskazania
- dla osób po wypadkach lub chemioterapii,
- dla osób o asymetrycznych twarzach,
- dla wszystkich, którzy nie malują się na co dzień, a mimo to chcieliby wyglądać piękniej,
- dla osób aktywnych, sportowców, pływaków, odwiedzających saunę, którzy chcą w trakcie uprawiania sportu lub korzystania z basenu i strefy SPA wyglądać dobrze i czuć się komfortowo,
- dla alergików,
- dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż,
- dla kobiet, które nie potrafią wykonać makijażu,
- dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, mają problemy z wykonaniem makijażu,
- dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie,
- dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, by nie zwracać uwagi na swoje kompleksy i mankamenty,
- dla osób w dojrzałym wieku, by wzmocnić zmieniający się naturalny pigment i kształt oczu i ust,
- dla osób ceniących subtelny, naturalny, świeży i piękny wygląd o każdej porze.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- infekcja
- podwyższona temperatura,
- aktywna choroba nowotworowa
- hemofilia
- opryszczka
- silna cukrzyca (stopa cukrzycowa)
- zaawansowana choroba tarczycy
- łuszczyca
- długotrwałe przyjmowanie leków sterydowych i leków rozrzedzających krew
- korzystanie w krótkim czasie przed zabiegiem mikropigmentacji z medycyny estetycznej - wypełniacze, (minimum 3 miesiące przerwy)
- choroby psychiczne
- zaburzenia emocjonalne
- silne nerwice
- stany lękowe
Dodatkowe przeciwwskazania w pigmentacji oczu:
- choroby gałki ocznej,
- zabiegi operacyjne oczu ( do 3 miesięcy),
- jaskra,
- zaćma,
- tendencja do stanów zapalnych spojówki oraz do odwarstwienia siatkówki, przedłużone rzęsy (należy zdjąć do zabiegu)
Kto wykonuje makijaż permanentny
Monika Wiśniewska
Autor pierwszego w Polsce podręcznika do mikropigmentacji ?ABC Mikropigmentacji?. Założyciel i właściciel Akademii Mikropigmentacji LINEL - państwowej instytucji szkoleniowej. Międzynarodowy trener mikropigmentacji z przygotowaniem pedagogicznym, magister sztuki, dyplomowany technik kosmetyki, wizażystka, zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowych Targach Beauty Vision 2011 za profesjonalne urządzenie do makijażu permanentnego, pierwszego w Polsce Złotego Medalu w kategorii systemów edukacyjnych i szkoleniowych na XI Beauty Fair 2011 oraz najwyższej nagrody przyznanej za pigmenty mineralne podczas XII Beauty Fair 2012. Organizator mistrzostw makijażu permanentnego, juror mistrzostw mikropigmentacji, współorganizator Kongresu Mikropigmentacji Estetycznej ESTELINE w Warszawie, wykładowca na kongresach i seminariach branżowych, autorka wielu publikacji z zakresu szeroko pojętej mikropigmentacji. Honorowy członek ?ELITE? Polskiego Stowarzyszenia Linergistek.
##GALLERY:70##
Pierwszy w Polsce podręcznik o mikropigmentacji autorstwa Moniki Wiśniewskiej
Książka przeznaczona jest nie tylko dla miłośników zawodu, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i wzbogacać swoją wiedzę. To także lektura dla tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym i chcą poznać i zrozumieć jego tajniki."ABC mikropigmentacji" to ponad 200 stron o najróżniejszych aspektach zawodu, o technikach, metodach i sposobach bezpiecznej i pięknej pigmentacji. W sposób przejrzysty, przyjazny, prosty i klarowny podręcznik przekazuje wiele lat doświadczeń autorki oraz przedstawia obiektywne fakty dotyczące pigmentacji klasycznej, korekcyjnej i medycznej.
Moje artykuły w prasie