Źle wykonany makijaż permanentny - Laser Q-Switch-usuwanie tatuażu i odbarwionego makijażu permanentnego


  

Laser Q-Switch-usuwanie tatuażu i odbarwionego makijażu permanentnego

Zabiegi laserem neodymowo yagowym typu Q-Switch CONTURMO są doskonałym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się odbarwionego makjażu permanentnego lub niechcianego tatuażu.
Zabieg wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli termicznej reakcji tkanki (miejsc zapigmentowanych) na wiązkę światła. Dzięki temu cząstki pigmentu zostają rozbite i usuwane są w procesie fagocytozy, a także poprzez złuszczanie po zabiegu.

Co warto wiedzieć?

Można jednak przyjąć, że:

- najlepiej usuwa się pigment ciemny, czyli czarny, granatowy i grafit

- dobrze usuwają się przebarwienia czerwone, rude, pomarańczowe, lekko grafitowe (np. na brwiach)

- niemożliwe jest usunięcie barwnika białego, żółtego, zielonego

- barwniki mieszane (np. czarny z zielonym) lub zawierające związki tytanu mogą gwałtownie ściemnieć pod wpływem wiązki lasera, co oznacza, ze są bardzo trudne do usunięcia


 

.


Przebieg zabiegu


Zabieg odbywa się w znieczuleniu (maść znieczulająca przez zabiegiem) i w zależności od miejsca poddanego zabiegowi trwa 10-20 minut.


Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się pęcherzyki kawitacyjne, silny obrzęk, zaczerwienienie, gwałtowna zmiana koloru, np. odbarwione na czerwono brwi robią się mocno grafitowe. Efekt powyższych objawów może utrzymywać się do 3-4 dni. W przypadku usuwania odbarwień czerwonych, rudych i pomarańczowych może dojść do chwilowego uszkodzenia naczyń skóry, zatem barwa miejsca po zabiegu może być fioletowa, a miejsce pozabiegowe może wydawać się większe niż miejsce pigmentowane. Efekt ten utrzymać się może również około 3-4 dni.
Miejsce pozabiegowe najczęściej mocno się złuszcza, może przyjąć formę delikatnego strupka.


Warto pamiętać, ze obrzęki zsuwają się grawitacyjnie, więc przy zabiegu na brwiach obrzęk oczu może utrzymywać się ok. 4 dni.

Skuteczność zabiegów jest bardzo wysoka, dlatego na szalach kilku dni możliwego obrzęku i zmienionego koloru, a efektu ładnej barwy bądź usunięcia niechcianego rysunku zawsze przeważa druga szala:)
Przeciwwskazania do zabiegu:


  • ciąża, laktacja
  • skłonność do powstawania blizn
  • ciemny kolor skóry, opalenizna
  • cukrzyca
  • choroby tkanki łącznej
  • stosowanie retinoidów (konieczna przerwa 3 miesiące)