Starzenie się skóry - antyaging - Karboksyterapia
JULIÉ CARBOXYTHERAPY
Co to jest karboksyterapia?
Jak działa karboksyterapia?
Karboksyterapia to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane dawki dwutlenku węgla w oparciu o stan zdrowia pacjenta i procedury zabiegowe.Zabiegi trwają od kilku minut do godziny, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu, np. w redukcji cieni pod oczami pierwsze efekty widać już po 1 zabiegu, zaś w walce z uporczywym cellulitem minimalna liczba zabiegów to 6.
Pierwszy na świecie inteligentny system do karboksyterapii
Inteligentny i innowacyjny system karboksyterapii Julié samodzielnie dopasowuje parametry zabiegowe nie tylko do danego problemu, ale również do jego obszaru i stopnia zaawansowania.
Air Clean System - odpowietrzanie systemu
Zadaniem programu ACS® jest maksymalne pozbycie się powietrza atmosferycznego ze wszystkich podzespołów urządzenia. Program skupia się przede wszystkim na oczyszczeniu układu pompy infuzyjnej aparatu. ACS© to jeden z najbardziej nowoczesnych systemów zabezpieczających, wykorzystywany w aparaturze estetycznej. Zastosowanie ACS® minimalizuje prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych po zabiegu o blisko 84,6%.
Double Heating System - podwójne podgrzewanie gazu
Double Heating System to nowoczesny tryb podwójnego podgrzewania dwutlenku węgla. Jest to innowacyjne połączenie zewnętrznego oraz wewnętrznego systemu grzewczego, które mogą pracować razem lub zupełnie niezależnie od siebie.
Precision Flow Control - precyzyjna kontrola przepływu dwutlenku węgla
Karboksyterapia Julié jest wyposażona w innowacyjny system PFC®, który pozwala na precyzyjną regulację przepływu dwutlenku węgla od 1 do 150 cc/min.Dzięki maksymalnej kontroli przepływu gazu, możliwe jest odpowiednie zastosowanie się do ogólnoświatowych protokołów zabiegowych, które w warunkach klinicznych potwierdziły skuteczność oraz bezpieczeństwo karboksyterapii.
Wskazania do zabiegu
Najczęściej zadawane pytania:
Czym jest karboksyterapia?
Karboksyterapia jest terapią medyczną o niezwykle szerokim zakresie zastosowania. Polega ona na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł.
Na czym polega zabieg karboksyterapii?
Podczas zabiegu kosmetolog precyzyjnie podaje śródskórnie lub podskórnie kontrolowane ilości dwutlenku węgla w zależności od stanu zdrowia pacjenta i procedur zabiegowych.
Kto jest uprawniony do wykonywania zabiegów karboksyterapii?
Zabieg może być wykonywany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny bądź pokrewny, który posiadają ogólną wiedzę medyczną oraz kosmetologiczną, po wcześniejszym odbyciu certyfikowanego szkolenia.
Jakie są wskazania do karboksyterapii?
Karboksyterapia to zabieg o szerokim spektrum zastosowań. Do najbardziej popularnych należą: redukcja cellulitu w stadiach I-IV, rozstępów, blizn, cieni pod oczami, łysienia, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Ciąża, nowotwory, epilepsja, ostra niewydolność nerek, płuc i serca, POCHP.
Czy zabieg jest bolesny?
Przy zabiegu towarzyszy niewielkie odczuwanie rozpierania gazu w tkankach. Wszystko uzależnione jest od okolicy zabiegowej, a także od progu bólu.
Czy przed zabiegiem można zastosować znieczulenie?
Stosowanie znieczulenia nie jest polecane, ze względu na obkurczanie naczyń krwionośnych. Pożądanym efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych podczas podawania gazu, dlatego kremy z lidokainą jest nieodpowiednie.
Czy dwutlenek węgla powinien być podgrzewany?
Zdecydowanie tak, ponieważ podgrzewany gaz zmniejsza odczucia bólowe. Urządzenie "Julie Carboksytherapy" oferuje najnowszą technologię regulacji temperatury w urządzeniach, ale przede wszystkim zapewnia podwójne systemy grzewcze, minimalizujące odczuwanie dyskomfortu praktycznie do zera.
Jak wysokie jest bezpieczeństwo zabiegu?
Karboksyterapia jest mało inwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem. Sprawdzona klinicznie wykonywana na wysokiej jakości aparaturze, posiadająca certyfikowany medycznie dwutlenek węgla jest wysoce obojętnym, neutralnym bodźcem terapeutycznym dla ludzkiego organizmu. Kolejnym czynnikiem decydującym o bezpieczeństwie jest w pełni regulowany przepływ gazu, dawka oraz temperatura - dobierana w oparciu o stan zdrowia i strefę zabiegów.