Sucha skóra - SESDERMA programy gabinetowe
Grupa zabiegów dla kobiet i mężczyzn, którzy odczuwają dyskomfort spowodowany zwiotczałą, suchą, słabo nawilżoną i mało napiętą skórą, zmarszczkami, bruzdami i innymi nieestetycznymi zmianami na skórze, trądzikiem, skórą tłustą, łojotokową, naczynkami, bliznami, rozszerzonymi porami, nierówną strukturą skóry. Zabiegi wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry personel salonu komponuje indywidualny zabieg dla Klienta.

Połączenie wiedzy, wieloletnich doświadczeń z najnowocześniejszą technologią i starannie wyselekcjonowanymi produktami zabiegowymi pozwala nam zagwarantować najwyższy standard zabiegów oraz zapewnia ich skuteczność, pozwalając naszym Klientom zapomnieć o kompleksach, czasem wieloletnich i cieszyć się piękną, zdrową skórą.

Pracujemy na kwasach najnowszej generacji Sesderma -hiszpańskich nanokwasach dermatologicznych.

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych daje wszechstronny wachlarz możliwości. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu.

Działanie lekkich peelingów jest korzystne dla każdego typu cery. Kwasy zawarte w peelingach doskonale sobie radzą ze skórą zanieczyszczoną, trądzikową, łojotokową czy skłonną do przetłuszczania się, regulując proces rogowacenia naskórka. Osoby borykające się z trądzikiem zaskórnikowym i grudkowym, różnego rodzaju bliznami i przebarwieniami z pewnością poczują i zobaczą różnicę po przeprowadzeniu serii zabiegów.

Kwasy o wysokim stężeniu mają natomiast właściwości liftingujące, sprawiają, że skóra po ich zastosowaniu jest jędrniejsza i bardziej elastyczna, a delikatne zmarszczki ulegają wygładzeniu. Przy zastosowaniu wysokich stężeń dochodzi do przebudowy żywej warstwy naskórka i skóry właściwej.
KWAS PIROGRONOWY


Nowym rewolucyjnym odkryciem jest kwas pirogronowy - (używany do tej pory wyłącznie przez lekarzy), który znalazł już zastosowanie w kosmetologii. Dzięki szybkiej penetracji do skóry właściwej pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, zbliżonych do tych, jakie dają agresywne peelingi chemiczne.

Co to jest kwas pirogronowy?
Kwas pirogronowy jest to alfa-ketonokwasem AKA, występujący naturalnie w jabłkach, sfermentowanych owocach oraz w naszym organizmie. Bierze udział w ważnych procesach życiowych. Posiada silne właściwości keratolityczne- złuszcza naskórek, dermoplastyczne- stymuluje produkcje kolagenu i elastyny, sebostatyczne- zmniejsza błyszczenie się skóry oraz antymikrobowe- działa na bakterie odpowiedzialne między innymi za trądzik. Jak działa kwas pirogronowy? Dzięki szybkiej penetracji skóry właściwej pozwala na uzyskanie w wyjątkowo krótkim czasie doskonałych efektów estetycznych zbliżonych do tych, jakie otrzymujemy po agresywnych peelingach lekarskich. Zabiegi przy użyciu kwasu pirogronowego są wyjątkowo bezpieczne. Chrakterystyczną cechą kwasu pirogronowego jest działanie na poziomie mieszka włosowo-łojowego, dlatego szczególnie wykorzystywany jest w leczeniu skór trądzikowych. Reguluje wydzielanie sebum przez co zmniejsza przetłuszczanie się cery łojotokowej i trądzikowej, działa bakteriostatycznie i przeciwzaskórnikowo. Na poziomie skóry właściwej wpływa na powstawanie kolagenu. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości kwas pirogronowy, jako jeden z niewielu produktów stosowanych w kosmetologii, może być użyty w przypadku skór ze zmianami ropnymi oraz siecią rozszerzonych naczyń w trądziku różowatym- w obu sytuacjach przynosząc spektakularne efekty.

KWAS FERULOWY


Kwas ferulowy to nowa generacja nanopilingów chemicznych pozwalająca na transport substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników z łatwością pokonujących barierę naskórkową. Występuje naturalnie w wielu roślinach, głównie w liściach, nasionach i korze drzew iglastych, w ziarnach pszenicy, ryżu, kukurydzy i żyta Kwas ferulowy łatwo i bezpiecznie wchłania się w warstwę rogową skóry, działa przeciwzapalnie oraz posiada zdolność absorbowania promieniowania słonecznego w pełnym zakresie UVB i częściowo UVA . Te właściwości czynią go cennym składnikiem preparatów kosmetycznych (np. lekkich serów antyoksydacyjnych stosowanych pod filtry) uzupełniających ochronę przeciwsłoneczną.

Jak działa Kwas Ferulowy?
 • Zwiększa antyoksydacyjne właściwości witaminy C i E
 • Wykazuje działanie przeciwzapalne (redukuje zaczerwienienia)
 • Chroni przed działaniem promieniowania słonecznego (UVBR) + zwiększa ochronne działanie filtrów przeciwsłonecznych Tuż po zabiegu skóra staję się gładka (równomierny koloryt, redukcja nierówności) i pełna blasku.
Zauważyć można znaczną redukcję przebarwień (piegi, przebarwienia posłoneczne, melasma). Skóra może się lekko łuszczyć. Zabieg należy powtarzać co 10 dni.

 

KWAS AZELAINOWY

Kwas azelainowy ma charakter:
BAKTERIOBÓJCZY: Istotne w przypadku pacjentów z trądzikiem odpornym na działanie antybiotyków.
PRZECIWSTARZENIOWY: Działanie podobne do działania kwasu glikolowego. Stymuluje syntezę kolagenu i GAG redukując zmarszczki. Natychmiastowe działanie w naskórku: delikatne złuszczenie, stymulacja odnowy komórkowej i poprawa tekstury skóry.
REGULUJĄCY SEBUM (trądzik/trądzik różowaty) Redukuje kwasy tłuszczowe w sebum (inhibitor konkurencyjny 5-alfa-reduktazy) bez zmiany składu i morfologii gruczołów łojowych.
PRZECIWZAPALNY & PRZECIWUTLENIAJĄCY (trądzik/trądzik różowaty) REGULATOR KERATYNIZACJI Działanie regulujące w zaburzeniu keratynizacji mieszków włosowych-przyczynie powstawania zaskórników trądzikowych.
ROZJAŚNIAJĄCY Hamuje aktywność tyrozynazy i enzymów mitochondrialnych w celu ograniczenia nadaktywności melanocytów, ujednolicenia kolorytu skóry i rozjaśnienia melasmy (również wysokie fototypy).

Wskazania:
 • Zmiany naczynkowe
 • Hiperpigmentacja: melasma, plamy słoneczne, piegi, pozapalne
 • Trądzik zapalny
 • Pseudoblizny trądzikowe (czerwone/ brązowe)
 • Zmiany tekstury i kolorytu skóry
 • Drobne zmarszczki (stymulacja syntezy kolagenu)
 • Można stosować przy wysokich fototypach

KWAS BURSZTYNOWY

Kwas bursztynowy to składnik pochodzenia roślinnego wykorzystywany przez rynek kosmetyczny. Przeczytaj, jak w magazynie LNE tłumaczymy jego wpływ na procesy związane z inflammagingiem, czyli starzeniem spowodowanym przewlekłymi procesami zapalnymi.


Inflammaging to jedna z teorii starzenia się, u podłoża której leżą przewlekłe procesy zapalne.

Zapalenie jest podstawową odpowiedzią biologiczną mającą na celu zapobieganie, ograniczanie i naprawianie uszkodzeń powodowanych np. przez patogeny. Przejściowa odpowiedź zapalna jest bardzo korzystna, ale przewlekłe zapalenie jest cechą biologicznego starzenia.

Wyniki badań wskazują na znaczący wpływ kwasu bursztynowego na stymulowanie fibroblastów, a tym samym na jego rolę w procesie odmładzania skóry. Kwas bursztynowy jest pośrednim wewnątrzkomórkowym metabolitem w cyklu oddychania komórkowego, który w warunkach stresu i stanu zapalnego gromadzi się w środowisku zewnątrzkomórkowym, modulując wzorce ekspresji genów i emitując sygnały podobne do hormonów, co pobudza procesy regeneracji.

Testy przeprowadzone przez laboratorium Bionos potwierdziły, że wolny kwas bursztynowy zwiększał żywotność i aktywność proliferacyjną starzejących się fibroblastów, ale prawie dwukrotnie większą skuteczność wykazywał kwas enkapsulowany w glicerosomach.

Właśnie enkapsulowany kwas bursztynowy jest głównym składnikiem nowego nanotechnologicznego peelingu Sucses Peel System opracowanego pod kątem potrzeb skóry starzejącej się, w przypadku której istotne będzie odmłodzenie fibroblastów, a tym samym stymulowanie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych oraz substancji amorficznych: glikozaminoglikanów, proteoglikanów i kwasu hialuronowego. Peeling poprawia integralność połączenia skórno-naskórkowego oraz nawilżenie skóry oraz redukuje stany zapalne związane z inflammagingiem.

Sucses Peel System to takie połączenie składników ? kwasów bursztynowego, azelainowego, traneksamowego oraz kwasów AHA ? które pobudza metabolizm, stymuluje oddychanie komórkowe, działa jak silny składnik energetyczny, ułatwiając produkcję ATP, ma właściwości regenerujące i przeciwutleniające. Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej i dojrzałej. Sucses Peel System to również połączenie produktów do zastosowania w gabinecie z produktem do pielęgnacji domowej. Zapewnia szybki i zauważalny efekt odbudowy, bez negatywnego wpływu na zdrowy naskórek.
.

 

KWAS KOFEINOWY

Silny efekt antyaging, liftingujący,porównywany do Cosmelanu lub Dermamelanu, widoczne i silne spłycenie blizn, rozstępów oraz przebarwień. Zabieg można wykonywać raz w miesiącu, bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i mocno się łuszczy. Efekty zastosowania kwasu kofeinowego są spektakularne .

KWAS DNA Recovery peel

Recovery Peel poprawia koloryt, redukuje przebarwienia i nadaje blask skórze. Obserwowana jest znaczna poprawa struktury skóry, wzrasta elastyczność oraz jędrność.Naprawa uszkodzeń i poprawa wyglądu skóry jest efektem synergistycznego działania składników peelingu takich jak:

 • kwas ferulowy 14% ? chroni skórę przed skutkami oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Zapoczątkowuje i wspomaga działanie innych fotoprotektorów. Pomaga minimalizować uszkodzenia w komórkach skóry spowodowane działaniem promieniowania UVA i UVB, chroniąc komórkowe DNA. Neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie antyoksydantów- witamina E i C. Redukuje zapalenie i rumień wywołany przez proces oksydacyjny ( utleniający) zachodzący w skórze przy współudziale wolnych rodników. Hamuje działanie tyrozynazy
 • retinol- stymuluje proliferację keratynocytów. Chroni, naprawia i pobudza produkcję włókien kolagenu. Moduluje aktywność zmienionych melanocytów
 • czynniki wzrostu ( EGF, TGF- beta2) ? stymulują aktywność fibroblastów i keratynocytów. Pobudzają, zwiększają i przyspieszają naprawę naskórka oraz syntezę kolagenu
 • enzymy naprawcze DNA ( fototoliaza, endonukleaza, egzoonukleaza) ? naprawa uszkodzeń (powstałych w wyniku działania wolnych rodników ) zmian w budowie zasad azotowych na nici DNA
 • cynk i aminokwasy- stabilizują nici DNA

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu! Zalecana ilość zabiegów: 4-6. Odstęp czasu między zabiegami: 14 dni. By kwas DNA Recovery Peel efektownie został wchłonięty przez skórę wykonujemy zabieg Derma Roller - mikronakłuwanie.