Zmarszczki - Stymulatory tkankoweSTYMULATORY TKANKOWE

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skory, dzięki stymulacji komórek skory, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skory. Biostymulacja polega na zastosowaniu stymulatorów tkankowych, których celem jest pobudzenie w skórze wzmożonej produkcji kolagenu, która powoduje naturalne odmłodzenie, zagęszczenie, ujędrnienie oraz regeneracje skory od środka.

Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skory bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skory za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego.

Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skora staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.
 
 


Wskazaniami do zabiegu są:


- oznaki starzenia się, w postaci załamań skórnych
- zarysowana bruzda nosowo-wargowa
- widoczna rynienka doliny łez
- kurze łapki - zasinienia pod oczami
- utrata jędrności - spadek gęstości skory
- zaburzony owal twarzy, tzw. chomiki - przesuszona i poszarzała skora

Przeciwwskazania:

Ciąża i okres karmienia piersią, Choroby autoimmunologiczne, Zaburzenia krzepnięcia krwi, Skłonność do tworzenia blizn przerostowych, Stany zapalne skory- wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, Aktywna opryszczka, Choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia, Zakażenie wirusem HIV, WZW, Zmiany skórne w miejscu poddanemu zabiegowi, Immunoterapia, Przyjmowanie leków rozrzedzających krew, Inne zabiegi estetyczne lub kosmetyczne: botoks (14 dni), laser frakcyjny (3-4 tyg.), mikrodermabrazja, peelingi chemiczne, fotoodmładzanie, IPL (7-14 dni), zabiegi stomatologiczne (min. 14 dni), Wiek poniżej 18 lat, Alergia na którykolwiek ze składników preparatu, w tym kwas hialuronowy.

ZALECENIA: Stymulatory tkankowe łączymy z radiofrekwencją mikroigłową oraz z innymi zabiegami zalecanymi przez kosmetologa.