Starzenie się skóry - antyaging

Starzenie się skóry, choć nielubiane, jest jak najbardziej naturalnym procesem, którego w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zatrzymać. Wynika on przede wszystkim ze zmniejszającej się wraz z wiekiem produktywności komórek skóry właściwej, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli tych substancji, które mają kluczowe znaczenie dla utrzymania młodego wyglądu skóry. Nie musimy posiadać wiedzy specjalisty, by widzieć jak nasza skóra staje się mniej jędrna i sprężysta, a pojawiające się zmarszczki komunikują nam zmiany w jej strukturze.
Wraz z wiekiem fibroblasty, czyli właśnie te aktywne komórki stają się coraz mniej produktywne, przez co zanikają ich funkcje, a proces odnowy komórek ulega osłabieniu.
Ale jest dobra wiadomość - okres aktywnego funkcjonowania fibroblastów można przedłużyć poprzez odpowiedni stymulujący sposób pielęgnacji zabiegowej skóry oraz zdrowy tryb życia.

Co możemy zrobić w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, by pomóc skórze dłużej zachować dobrą kondycję i wygląd?

Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Laser frakcyjny CO2

 

Brzmi kosmicznie, a to jeden z najbardziej przyziemnych technologicznie sposobów oszukania skóry, że jest młoda i zdolna do regeneracji. Laser CO2, zwany frakcyjnym, delikatnie i w sposób bezpiecznie kontrolowany uszkadza delikatnie skórę. Te mikrouszkodzenia to sygnał dla fibroblastów, by ruszyły się do pracy i zaczęły naprawiać to, co ?uszkodził? laser. Wynikiem tego jest wywołany celowo i bezpiecznie delikatny stan zapalny, bardzo mocne złuszczenie i przebudowanie skóry, która poprzez bodziec frakcyjny została niejako zmuszona do pracy, którą przestaje podejmować na co dzień.

Zabieg CO2 wyraźnie wygładza i napina skórę, niweluje przebarwienia, spłyca blizny i mocno poprawia wygląd. Można powiedzieć śmiało, że skóra jest ?jak nowa?.

Laser CO2 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą konkretnie i i na dłużej wyraźnie odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni, podnieść owal twarzy i uzyskać wyraźny efekt liftingu, rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry. To niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu złuszczania naskórka i pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia.

 

Szczegóły zabiegu

 


Karboksyterapia

 

Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze. Świetnie radzi sobie z drobnymi zmarszczkami na czole, wiotczejącym owalem twarzy oraz z sińcami pod oczami. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu.

 

 

Szczegóły zabiegu


 

Mezoterapia igłowa

 

Jednym z bardziej popularnych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowy i młody wygląd i stan skóry jest niechirurgiczna metoda odmładzania zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i cienkość skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to także podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych. Koktajle stosowanedo zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu to mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 

 

Szczegóły zabiegu


Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen 

 

Kolejnym świetnym profesjonalnym sposobem dbałości o piękną skórę jest użycie Dr Pen.

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena (odpowiednio wyważona rączka podobna do długopisu, zakończonego jednorazowym modułem z odpowiednia ilością mikroigieł).. Dr Pen jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia. Jest także metodą naturalną, ponieważ wymaga od skóry samoregeneracji. To niewątpliwie metoda dającą długotrwałe rezultaty, koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia jej kondycję i wygląd. Zabieg stosowany jest w celu ujędrnienia wiotczejącej skóry oraz profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Dr Pen jest urządzeniem wyposażonym w 9 - 16 jednorazowych igieł, ilość igieł zależy od rodzaju zabiegu. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny lub nakłuwaniu z jednoczesnym podawaniem odpowiedniej substancji aktywnej. Można również zastosować Dr Pen w umiejętnym połączeniu z profesjonalnym kwasem, co daje spektakularne efekty. Igiełki ?otwierają? skórę na substancje aktywne zawarte w preparatach lub kwasach, co pozwala im wniknąć i działać znacznie głębiej.
Częstotliwość pulsowania igieł w Dr Pen umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.

 

Szczegóły zabiegu


Termolifting sBiorad

 

Najnowsze badania z dziedziny odmładzania skóry prądem o częstotliwości radiowej wykazują, że jednobiegunowa częstotliwość fal radiowych, czyli popularnie nazywany RF, jest jedną z bardziej skutecznych nieinwazyjnych formą zwalczania oznak wczesnego starzenia się oraz spadku jędrności skóry. Terapia, zwana również termoliftingiem, przeznaczona jest do poprawy napięcia i odmłodzenia skóry postarzałej w wyniku działania promieni UV, a także do korekty ogólnej wiotkości skóry. Zabieg polega na podgrzaniu skóry, a tym samym włókien kolagenowych do bardzo wysokich temperatur. Włókna kurczą się i rozciągają na przemian, co poprawia ich sprężystość. RF to zabieg dla nieco bardziej cierpliwych, ponieważ stan sprężystości skóry zmienia się po około miesiącu i potęguje się z czasem. Skóra potrzebuje czasu, by uchwycić sygnał, że zmienia się jej struktura i zaczyna produkować nowe włókna, które są znacznie bardziej silne. Widać to w postaci napiętej skóry, która przestaje być tak bardzo wiotka.

Działania stymulują procesy naprawcze skóry, odwracają klinicznie i histopatologicznie oznaki starzenia się, a jednocześnie odznaczają się niskim ryzykiem i krótkim czasem rekonwalescencji.

 

Szczegóły zabiegu


Profesjonalna terapia kwasami Sesderma

 

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości odmładzających i naprawczych dla skóry. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu.

Wspaniałe rezultaty daje terapia łączona oraz zastosowanie w odpowiedniej kolejności różnych kwasów w serii peelingu chemicznego.

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pen lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.

Szczegóły zabiegu