Przebarwienia

Przebarwienia skóry, brązowe plamy na twarzy, szyi, dekolcie czy dłoniach lub plamy po opalaniu to najczęściej efekt działania promieni ultrafioletowych, które zaburzają funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry, czyli melanocytów.

Niektóre z nich zaczynają wytwarzać zbyt dużą ilość melaniny, która, punktowo kumulując się w skórze sprawia, że pojawiają się na niej ciemne plamy w różnych odcieniach brązu.

Najwięcej przebarwień powstaje zazwyczaj na twarzy, dekolcie oraz na dłoniach, czyli na tych partiach skóry, które najczęściej eksponowane są na światło słoneczne.

Powstawanie plamek może być jednak związane ze zmianami hormonalnymi, np. podczas ciąży, z chorobami autoimmunologicznymi, zwłaszcza tarczycy czy stosowaniem preparatów hormonalnych lub leków i suplementów światłouczulających (uwaga zwłaszcza na preparaty zawierające w składzie dziurawiec).

Najczęściej występujące przebarwienia to ostuda, melasma, plamy starcze i plamy posłoneczne.

Przebarwienia to częsty problem dermatologiczny i kosmetologiczny, z którym boryka się wiele osób.

Oczywiście niezwykle ważna jest profilaktyka czyli niezbędne stosowanie profesjonalnych kremów z filtrami UV, a także codzienne stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Niestety bardzo często ignorujemy te aspekty, pozwalając przebarwieniom pojawiać się na naszej skórze. Zatem gdy przebarwienia już powstaną warto zastosować odpowiednią strategię, by skutecznie się ich pozbyć, a następnie prawidłowo dbać o skórę, by nie powróciły zbyt szybko.

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98


Profesjonalne peelingi depigmentacyjne Sesderma


 

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości odmładzających i naprawczych dla skóry. Ma genialny wpływ na rozjaśnienie skóry i wyraźną zmianę i ujednolicenie jej kolorytu. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia i rozświetlenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu wraz z całkowity zniwelowaniem przebarwien. Skóa jest piekna, promienna i ma równy kolor.

Wspaniałe rezultaty daje terapia łączona oraz zastosowanie w odpowiedniej kolejności różnych kwasów w serii peelingu chemicznego.

Cząstki kwasu nie tylko przebudowuja skórę i powodują jej złuszczanie. Przede wszystkim poprzez działanie nanocząsteczek działają leczniczo i dermatologicznie. Powstrzymują procesy wytwarzania nadmiernej ilosci melaniny, którą widzimy jako plamy na skórze.

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pena lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.

 


Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen


 

Kolejnym świetnym profesjonalnym sposobem dbałości o piękną, jasną i równą w kolorycie skórę jest użycie Dr Pena

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena (odpowiednio wyważona rączka podobna do długopisu, zakończonego jednorazowym modułem z odpowiednia ilością mikroigieł). Dr Penóry, jej rozjaśnienia i odmłodzenia.

Dr Pen jest urządzeniem wyposażonym w 9 - 16 jednorazowych igieł, ilość igieł zależy od rodzaju zabiegu. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny lub nakłuwaniu z jednoczesnym podawaniem odpowiedniej substancji aktywnej. Można również zastosować Dr Pen w umiejętnym połączeniu z profesjonalnym kwasem, co daje spektakularne efekty. Igiełki ?otwierają? skórę na substancje aktywne zawarte w preparatach lub kwasach, co pozwala im wniknąć i działać znacznie głębiej.
Częstotliwość pulsowania igieł w Dr Penie umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii.

 Laser frakcyjny CO2

Brzmi kosmicznie, a to jeden z najbardziej przyziemnych technologicznie sposobów oszukania skóry, że jest młoda i zdolna do regeneracji. Laser CO2, zwany frakcyjnym, delikatnie i w sposób bezpiecznie kontrolowany uszkadza delikatnie skórę. Te mikrouszkodzenia to sygnał dla fibroblastów, by ruszyły się do pracy i zaczęły naprawiać to, co ?uszkodził? laser. Wynikiem tego jest wywołany celowo i bezpiecznie delikatny stan zapalny, bardzo mocne złuszczenie i przebudowanie skóry, która poprzez bodziec frakcyjny została niejako zmuszona do pracy, którą przestaje podejmować na co dzień.

Zabieg CO2 wyraźnie wygładza i napina skórę, niweluje przebarwienia, spłyca blizny i mocno poprawia wygląd. Można powiedzieć śmiało, że skóra jest "jak nowa".

Laser CO2 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą konkretnie i i na dłużej wyraźnie odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni i uzyskać wyraźny efekt rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry. To niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu złuszczania naskórka i pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia.