Rozstępy

Rozstępy powstają na skutek zrywania włókien kolagenowych. Zazwyczaj dzieje się to w wyniku różnego rodzaju zmian hormonalnych zachodzących w organizmie, kiedy to komórki odpowiedzialne za wytwarzanie włókien kolagenowych nie działają już tak sprawnie jak wcześniej, a także na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Rozstępy najczęściej powstają podczas ciąży, w trakcie gwałtownego wzrostu lub gwałtownej zmiany wagi ciała. Widzimy je jako wrzecionowate błyszczące paseczki na skórze, białe lub różowe.

Rozstępów nie da się pozbyć całkowicie, ponieważ są trwałą zmianą w naszej skórze. Natomiast możemy znacznie rozjaśnić i zniwelować efekt ich widoczności oraz poprawić strukturę skóry na tyle, by nie odznaczały się na jej powierzchni.

 

Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Laser frakcyjny CO2

 

Kiedy rozstępy są naprawdę bardzo duże i stanowią bardzo poważny defekt kosmetyczny (co przeszkadza zwykle bardziej kobietom), warto zastanowić się nad podjęciem odpowiedniej terapii kosmetologicznej.

Jednym z zabiegów przeznaczonych do zmiany struktury skóry i widoczności rozstępów jest zabieg laserowy CO2.

Laser frakcyjny CO2 to niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu kontrolowanego uszkodzenia i złuszczania naskórka oraz pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia. 

 

Szczegóły zabiegu


Karboksyterapia


 

W walce z widocznością rozstępów prym wiedzie karboksyterapia.

Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla , by skóra była doskonale dotleniona. Nakłucia przeprowadzone są bardzo starannie w każdy rozstęp na skórze. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd.

 

 

Szczegóły zabiegu


Mezoterapia igłowa

 

Dobre efekty w walce z rozstępami może dawać mezoterapia, w przebiegu której w miejscach, w których powstały rozstępy, wstrzykuje się substancje pobudzające tworzenie się kolagenu.

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia,
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Koktajle wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają wyraźnie stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, a drobne rozstępy rozjaśniają się. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 

 

Szczegóły zabiegu


Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen

 

Innym sposobem spłycenia rozstępów jest zabieg Dr Penem. W przypadku rozstępów polega na wprowadzanie substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena. Dr Pen jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry i jej napięcia.

Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry. Rozstępy stają się mniej widoczne, jaśniejsze, a skóra gładka.


 

Szczegóły zabiegu


Profesjonalna terapia kwasami Sesderma

 

Wykorzystaniekwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości naprawczych dla skóry. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od rozjaśnienia i spłycenia rozstępów po głęboką przebudowę skóry.

 

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pen lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.

Szczegóły zabiegu


Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

Szczegóły zabiegu