Niechciany tatuaż
Wielu z nas boryka się błędami młodości lub błędami chwili w postaci nieudanego tatuażu.
Zdarza się także, że efekt makijażu permanentnego poprzez brak profesjonalizmu stylisty pozostawia wiele do życzenia i stanowi dla nas duży problem i kompleks.
Bywa także, że cieszący nas długo piękny makijaż permanentny, który z czasem rozjaśnia się w sposób naturalny, ulega przemianom koloru. Zmiany te wynikają z naturalnych procesów biochemicznych i są naturalnym efektem czasowego działania światła na barwnik. Mimo to nie wyglądają czasami zbyt dobrze i warto je skorygować.
Na te wszystkie bolączki jest bardzo
prosty i skuteczny ratunek.
Laser Q-Switch
Zabiegi laserem pikosekondowym neodymowo yagowym typu Q-Switch CONTURMO są doskonałym wyborem dla osób, które chcą pozbyć się odbarwionego makjażu permanentnego lub niechcianego tatuażu.
Zabieg wykorzystuje zjawisko fototermolizy selektywnej, czyli termicznej reakcji tkanki (miejsc zapigmentowanych) na wiązkę światła. Dzięki temu cząstki pigmentu zostają rozbite i usuwane są w procesie fagocytozy, a także poprzez złuszczanie po zabiegu.
Ciepłe odbarwienia makijażu permanentnego (pomarańcz, czerwień) redukowane są już po pierwszym zabiegu, a brwi stają się ziemistoszare. Wiele osób jeszcze kilka miesięcy cieszy się makijażem, jeśli kształt jest nadal widoczny. Ale można po 5 tygodniach od laserowej korekty wykonać nowy makijaż, nasycić go lub zmienić kształt. Zabieg trwa ok. 5 minut i nie jest bolesny.
Makijaże tatuażowe, czyli odbarwiające się na granatowe tony, a także tatuaże klasyczne wymagają kilku sesji zabiegowych w odstępie 5-6 tygodni. Zależy to od głębokości i rodzaju pigmentu użytego do zabiegu. Natomiast podczas zabiegu laserowego przeprowadzonego na brwiach tatuażowych odczuwa się delikatne mrowienie, a usuwanie tatuażu na ciele, w zależności od wielkości i miejsca usytuowania może stanowić dyskomfort.