Blizny

Blizna to zmiana skórna będąca najczęściej następstwem uszkodzenia skóry właściwej i zastąpieniem ubytku tkanką łączną włóknistą.

Blizny można klasyfikować na wiele sposobów. Są blizny niedojrzałe, czyli świeże (czerwone, różowe i tkliwe) i blizny dojrzałe, które są miękkie i jasne. Są blizny powypadkowe, potrądzikowe, po ospie, po cesarskim cięciu, po operacji czy pooparzeniowe.

Ze względu na ich wygląd i strukturę możemy wyróżnić też blizny zanikowe , keloidy czy blizny przerostowe.

 

Jednak niezależnie od klasyfikacji blizny najczęściej stanowią dla nas problem natury estetycznej. W zależności od ich rodzaju istnieje szereg możliwości terapii kosmetologicznych do ich spektakularnego wypłycenia i rozjaśnienia. Szczególnie dotyczy to blizn potrądzikowych, po ospie czy dojrzałych niewielkich blizn pourazowych.

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Laser frakcyjny CO2


Brzmi kosmicznie, a to jeden z najbardziej przyziemnych technologicznie sposobów oszukania skóry, że jest młoda i zdolna do regeneracji. Laser CO2, zwany frakcyjnym, delikatnie i w sposób bezpiecznie kontrolowany uszkadza delikatnie skórę. Te mikrouszkodzenia to sygnał dla fibroblastów, by ruszyły się do pracy i zaczęły naprawiać to, co ?uszkodził? laser. Wynikiem tego jest wywołany celowo i bezpiecznie delikatny stan zapalny, bardzo mocne złuszczenie i przebudowanie skóry, która poprzez bodziec frakcyjny została niejako zmuszona do pracy, którą przestaje podejmować na co dzień.

Zabieg CO2 wyraźnie spłyca blizny, wygładza i napina skórę oraz mocno poprawia jej wygląd. Można powiedzieć śmiało, że skóra jest ?jak nowa?.

Laser CO2 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą konkretnie i i na dłużej wyraźnie naprawić skórę. To niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu złuszczania naskórka i pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia.

Zabieg laserem CO2 sprawdza się doskonale w niwelowaniu i spłycaniu blizn potrądzikowych, po ospie, po urazach i operacjach.Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen


 

Kolejnym świetnym profesjonalnym sposobem spłycenia i zmiany struktury blizn jest użycie Dr Pen.

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena (odpowiednio wyważona rączka podobna do długopisu, zakończonego jednorazowym modułem z odpowiednia ilością mikroigieł). Dr Pen jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, Jest także metodą naturalną, ponieważ wymaga od skóry samoregeneracji.

Dr Pen jest urządzeniem wyposażonym w 9 - 16 jednorazowych igieł, ilość igieł zależy od rodzaju zabiegu. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny lub nakłuwaniu z jednoczesnym podawaniem odpowiedniej substancji aktywnej. Można również zastosować Dr Pen w umiejętnym połączeniu z profesjonalnym kwasem, co daje spektakularne efekty. Igiełki ?otwierają? skórę na substancje aktywne zawarte w preparatach lub kwasach, co pozwala im wniknąć i działać znacznie głębiej.
Częstotliwość pulsowania igieł w Dr Penie umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury.
Profesjonalna terapia kwasami Sesderma


 

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości odmładzających i naprawczych dla skóry. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiegospłycenia do całkowitego zaniku drobnych blizn.

Wspaniałe rezultaty daje terapia łączona oraz zastosowanie w odpowiedniej kolejności różnych kwasów w serii peelingu chemicznego.

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pena lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.

Mezoterapia igłowa


 

Jednym z bardziej popularnych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowie skóry jest niechirurgiczna metoda pobudzania skóry do pracy zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty ? nie tylko koryguje zmarszczki, ale wpływa także na wygląd blizn i ich znaczne spłycenie.

Wynika to nie tylko ze sposobu pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to także podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych. Koktajle stosowane do zabiegów mezoterapii to mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, a drobne blizny spłycają się i znacznie rozjaśniają, Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 
 


Karboksyterapia


Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze i miała prawidłową strukturę. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd. Dzięki tym procesom blizny ulegają redukcji, lepiiej wyglądają i mają lepszą strukturę.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu. Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

Szczegóły zabiegu