Wiotkość skóry

Wiotkość skóry to problem, który dotyczy każdego z nas i narasta wraz z wiekiem. Wynika ze zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny (białek odpowiedzialnych za utrzymywanie prawidłowego napięcia skóry) na skutek nieprawidłowej aktywności fibroblastów - to znaczy komórek, które je produkują. Z problemem wiotkości skóry najczęściej mamy do czynienia w wyniku postępującego procesu starzenia skóry - zmiany te są szczególnie widoczne na twarzy i szyi. Ale wiotka skóra może pojawić się na całej powierzchni ciała, np. w wyniku zbyt szybkiej utraty dużej ilości kilogramów. Problem utraty elastyczności przyczynia się do powstania zmarszczek, bruzd i nieestetycznych fałd na skórze.

Wiotkość skóry to przede wszystkim problem natury estetycznej.
Można działać profilaktycznie, by ten naturalny proces zaczął się jak najpóźniej, stosując odpowiednie zabiegi i preparaty. Jeśli jednak skóra jest już wiotka i przegapiliśmy profilaktykę, można proces wiotczenia skóry spowolnić na tyle, by skóra nabrała znacznie lepszego wyglądu i struktury.

Jeśli nie chcemy zdecydować się na ekstremalne rozwiązanie w postaci chirurgii, szczególnie skuteczne mogą okazać się zabiegi kosmetologiczne.

Co możemy zrobić w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, by pomóc skórze dłużej zachować dobrą kondycję i wygląd?

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Laser frakcyjny CO2

Brzmi kosmicznie, a to jeden z najbardziej przyziemnych technologicznie sposobów oszukania skóry, że jest młoda i zdolna do regeneracji. Laser CO2, zwany frakcyjnym, delikatnie i w sposób bezpiecznie kontrolowany uszkadza delikatnie skórę. Te mikrouszkodzenia to sygnał dla fibroblastów, by ruszyły się do pracy i zaczęły naprawiać to, co "uszkodził" laser. Wynikiem tego jest wywołany celowo i bezpiecznie delikatny stan zapalny, bardzo mocne złuszczenie i przebudowanie skóry, która poprzez bodziec frakcyjny została niejako zmuszona do pracy, którą przestaje podejmować na co dzień.

Zabieg CO2 wyraźnie wygładza i napina skórę, niweluje przebarwienia, spłyca blizny i mocno poprawia wygląd. Można powiedzieć śmiało, że skóra jest "jak nowa".

Laser CO2 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą konkretnie i i na dłużej wyraźnie odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni, podnieść owal twarzy i uzyskać wyraźny efekt liftingu, rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry. To niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu złuszczania naskórka i pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia.Karboksyterapia

Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze. Świetnie radzi sobie z drobnymi zmarszczkami na czole, wiotczejącym owalem twarzy oraz z sińcami pod oczami. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu.
Mezoterapia igłowa


 

Jednym z bardziej popularnych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowy i młody wygląd i stan skóry jest niechirurgiczna metoda odmładzania zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i cienkość skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to także podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych. Koktajle stosowanedo zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu to mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

 


Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen


 

Kolejnym świetnym profesjonalnym sposobem dbałości o piękną skórę jest użycie Dr Pena

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena (odpowiednio wyważona rączka podobna do długopisu, zakończonego jednorazowym modułem z odpowiednia ilością mikroigieł).. Dr Pen jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia. Jest także metodą naturalną, ponieważ wymaga od skóry samoregeneracji. To niewątpliwie metoda dającą długotrwałe rezultaty, koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia jej kondycję i wygląd. Zabieg stosowany jest w celu ujędrnienia wiotczejącej skóry oraz profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Dr pen jest urządzeniem wyposażonym w 9 - 16 jednorazowych igieł, ilość igieł zależy od rodzaju zabiegu. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny lub nakłuwaniu z jednoczesnym podawaniem odpowiedniej substancji aktywnej. Można również zastosować Dr Pen w umiejętnym połączeniu z profesjonalnym kwasem, co daje spektakularne efekty. Igiełki ?otwierają? skórę na substancje aktywne zawarte w preparatach lub kwasach, co pozwala im wniknąć i działać znacznie głębiej.
Częstotliwość pulsowania igieł w Dr Pen umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.

 Profesjonalna terapia kwasami Sesderma


 

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości odmładzających i naprawczych dla skóry. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu.

Wspaniałe rezultaty daje terapia łączona oraz zastosowanie w odpowiedniej kolejności różnych kwasów w serii peelingu chemicznego.

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pena lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.Żelazko antycellulitowe Abacosun

To patent na wyraźniej wymodelowaną sylwetkę  i gładką skórę. Genialny, skuteczny i sprawdzony zabieg zmniejszający cellulit, redukujący tkankę tłuszczową, zmniejszający obwód i obrzęki, zwiększający elastyczność wiotkiej skóry i podkreślający zarys mięśni. Spektakularne połączenie próżni, prądów TENS i chromoterapii światłem czerwonym działają szybko na wielu poziomach. Podczas zabiegu na brzuch, uda, pośladki czy ramiona odbywa się  nie tylko odpowiedni rodzaj intensywnej próżniowej terapii, ale także następuje tzw. bierny trening mięśni poprzez pobudzenie ich prądami TENS i ich natychmiastową regenerację światłem. Efektem serii zabiegów jest wyraźnie widoczna zmiana na skórze w postaci gładkiej, napiętej, jędrnej struktury oraz widocznie zredukowanego cellulitu. Zabieg w połączeniu z Endermologią LPG lub lipolizą iniekcyjną nie tylko redukuje tkankę tłuszczową i modeluje sylwetkę, ale wspomaga ujędrnianie opornych partii ciała, np. wewnętrzna strona ud lub ramiona.
Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji - stosowanie zaleconego peelingu ciała i stosowania preparatu antycellulitowego w celu zwiększenia efektywności zabiegów.


Laserowa terapia Alma Harmony Baby Rejuve TM


LASER ALMA HARMONY DVL NIR to od wielu lat lider na światowym profesjonalnym rynku medycyny estetycznej i kosmetologii w obszarze skutecznej walki z naczynkami, rumieniem , przebarwieniami, fotostarzeniem skóry, a także w obszarze mocnego termoliftingu. Najnowsze badania z dziedziny odmładzania skóry wykazują, że  jedną z bardziej skutecznych nieinwazyjnych form zwalczania oznak wczesnego starzenia się, spadku jędrności skóry, widocznych naczyń, rumienia i przebarwień jest prawidłowa terapia laserowa. Głowica NIR Termolifting - zabieg polega na podgrzaniu skóry, a tym samym włókien kolagenowych do bardzo wysokich temperatur. Włókna kurczą się i rozciągają na przemian, co poprawia ich sprężystość. To zabieg dla nieco bardziej cierpliwych, ponieważ stan sprężystości skóry zmienia się po około miesiącu i potęguje się z czasem. Głowice DVL -  jest idealnym i skutecznym już po pierwszym zabiegu rozwiązaniem w walce z nieestetycznymi przebarwieniami i widocznymi naczynkami i rumieniem. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

 

Szczegóły zabiegu


Pielęgnacja PREMIUM - GeneO TM

 

Zabieg Premium GeneO to przełomowa pielęgnacja skóry 3 w 1, której efekty potwierdzone są klinicznie. Genialny zabieg o natychmiastowym efekcie, który polega jednocześnie na: złuszczaniu, wchłanianiu substancji odżywczych oraz dotlenianiu. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności i wyglądać wspaniale, dlatego bardzo często nazywany jest również zabiegiem bankietowym. Zabieg odbywa się przy użyciu nowoczesnego urządzenia i specjalnych musujących kapsułek z substancjami aktywnymi. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

 

Szczegóły zabiegu


Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

Szczegóły zabiegu