Cienie pod oczami

 

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna.

Przebarwienia pod oczami, powszechnie określane jako sińce lub cienie, najczęściej przybierają kolor brązowy, szary, żółty oraz sino-fioletowy. Mogą one pojawić się w wyniku nieprzespanej nocy, zmęczenia lub stresu, ale bardzo często to także efekt predyspozycji genetycznych. Jeżeli oczy są głęboko osadzone, barwnik w skórze skupia się na mniejszej powierzchni, jest wtedy bardziej widoczny i wywołuje problem przebarwień. Z tego też względu nierzadko możemy zaobserwować podkrążone oczy również u dzieci.

Cienie pod oczami, które są wynikiem naszego typu urody, to jedynie defekt kosmetyczny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przebarwienia i obrzęki pod oczami mogą również stanowić objaw pewnych chorób lub zaburzeń w pracy nerek, wątroby, tarczycy czy nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Sińce pod oczami mogą zostać wywołane przez alergię lub stanowić efekt uboczny przyjmowanych przez nas leków. To również jeden z charakterystycznych efektów procesu starzenia się skóry wokół oczu, która wraz z wiekiem staje się coraz cieńsza, a przez to znajdujące się pod nią naczynia krwionośne są bardziej widoczne i tworzą właśnie efekt cieni pod oczami. Towarzyszące cieniom obrzęki to natomiast wynik pogorszenia się odpływu chłonki z tego obszaru skóry , co wiąże się ze spadkiem napięcia mięśnia okrężnego oka oraz osłabieniem tkanek wokół niego. Cieniom i obrzękom pod oczami nie sprzyja w tej sytuacji dodatkowo palenie papierosów, a także spożywanie w nadmiarze alkoholu oraz kofeiny.

Jak zniwelować sińce pod oczami?

 

Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Karboksyterapia

 

Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze. Świetnie radzi sobie z z sińcami pod oczami, ponieważ genialnie uszczelnia naczynia. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, a ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu. 

 

 

Szczegóły zabiegu


 

Mezoterapia igłowa

 

Jednym z bardziej popularnych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowy i młody wygląd i stan skóry wokół oczu jest niechirurgiczna metoda odmładzania zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i cienkość skóry, sińce pod oczami. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to także podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych. Koktajle stosowane do zabiegów mezoterapii skóry wokół oczu to mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry, a widoczność tzw. sińców pod oczami jest znacznie mniejsza.

 

Szczegóły zabiegu


Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

Szczegóły zabiegu