Wypadanie włosów

 

Wiele osób boryka się z wypadaniem włosów, zapominając jednak, że wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym. Każdego dnia tracimy około stu włosów i nie powinno nas to niepokoić. Problem pojawia się, gdy liczba ta zaczyna wzrastać. Podstawowym działaniem mającym na celu zahamowanie wypadania włosów jest ustalenie jego przyczyny. Istnieje kilka powodów osłabienia włosów:

  • niewłaściwa pielęgnacja
  • przewlekły lub nagły stres
  • zaburzenia hormonalne
  • zła dieta
  • choroby skóry głowy
  • przyjmowanie niektórych leków
  • palenie papierosów.

 

Walcząc z wypadaniem włosów warto stosować odpowiednią suplementację, a także skorzystać z porady specjalisty.
Zabiegi, które niewątpliwie są na szczycie listy zaleceń zabiegowych i w sposób spektakularny wpływają korzystnie na ustabilizowanie procesu wypadania włosów to terapia dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapia i profesjonalna mezoterapia igłowa.

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Karboksyterapia

Karboksyterapia to niezawodny sposób pomocy organizmowi i skórze w trakcie terapii w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Iniekcje są bardzo drobne, płytki i umiejscowione blisko siebie na całym obszarze zabiegowym. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, przez co mieszki włosowe zostają pobudzone do funkcjonowania. Obserwuje się szybką poprawę, zatrzymanie wypadania włosów i pojawienie się nowych, co widać najlepiej na linii włosów w postaci tzw. baby hair.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu. Mezoterapia igłowa


 

Jednym z bardziej skutecznych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowie skóry głowy jest niechirurgiczna metoda pobudzania skóry do pracy zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek.

Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to przede wszystkim podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych lub osocza bogtopłytkowego. Koktajle stosowane do zabiegów mezoterapii to mieszanina wielu substancji aktywnych, które stymulują metabolizm komórek, stymulują i zwiększają pracę mieszków włosowych.

Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów, ponieważ włosy przestają wypadać i bardzo często pojawiają się nowe.