Łysienie

Łysienie - objaw chorobowy polegający na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Najczęściej występującym typem łysienia jest łysienie androgenowe, które spowodowane jest wrażliwością mieszka włosowego na pochodną testosteronu ? dihydrotestosteron (DHT). Pod jego wpływem mieszek włosowy wytwarza coraz cieńsze i słabsze włosy, sam jednocześnie ulegając zmniejszeniu (miniaturyzacja). Na koniec tego procesu mieszek wytwarza już tylko krótki włos pozbawiony barwnika. Łysienie najczęściej dotyczy mężczyzn i jest naturalną zmianą wywołaną wiekiem, chorobą, czynnikami biologicznymi, hormonalnymi oraz zewnętrznymi (tryb życia). Dlatego walcząc z łysieniem warto skorzystać z porady specjalisty, by ustalić przyczynę zmian i rozpocząć sensowną kurację.
Zabiegi, które niewątpliwie są na szczycie listy zaleceń zabiegowych i w sposób spektakularny wpływają korzystnie na ustabilizowanie procesu wypadania włosów to terapia dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapia i profesjonalna mezoterapia igłowa.

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98



Karboksyterapia

Karboksyterapia to niezawodny sposób pomocy organizmowi i skórze w trakcie terapii w walce z łysieniem i wypadaniem włosów. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Iniekcje są bardzo drobne, płytki i umiejscowione blisko siebie na całym obszarze zabiegowym. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, przez co mieszki włosowe zostają pobudzone do funkcjonowania. Obserwuje się szybką poprawę, zatrzymanie wypadania włosów i pojawienie się nowych, co widać najlepiej na linii włosów w postaci tzw. baby hair.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu.


 

Mezoterapia igłowa


 

Jednym z bardziej skutecznych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowie skóry głowy jest niechirurgiczna metoda pobudzania skóry do pracy zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek.

Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to przede wszystkim podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych lub osocza bogtopłytkowego. Koktajle stosowane do zabiegów mezoterapii to mieszanina wielu substancji aktywnych, które stymulują metabolizm komórek, stymulują i zwiększają pracę mieszków włosowych.

Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów, ponieważ włosy przestają wypadać i bardzo często pojawiają się nowe.