Zmarszczki

 

Zmarszczki to podłużne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływający czas, lecz także wiele innych czynników zewnętrznych, np. nadmierna mimika, częste opalanie, zła dieta, utrata wilgoci i elastyczności skóry, palenie papierosów.

Wyróżnić można 3 rodzaje zmarszczek ze względu na przyczyny ich powstawania

1. Zmarszczki mimiczne

  • powstają podczas ruchów mięśni twarzy;
  • pojawiają się jako pierwsze, między 25. a 30. rokiem życia;
  • najczęściej są zlokalizowane pomiędzy nosem a ustami, dookoła oczu i na czole;

2. Zmarszczki posłoneczne
  • powstają na skutek szkodliwego działania słońca;
  • towarzyszą im zazwyczaj przebarwienia lub odbarwienia skóry;

3. Zmarszczki grawitacyjne
  • są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry.

Zmarszczki można również różnicować najczęstszym miejscem ich występowania:

"kurze łapki"- kąciki oczu

zmarszczki palacza - wokół ust

"lwia bruzda" i zmarszczki poprzeczne - czoło

"marionetki" - poniżej kącików ust biegnące pionowo w dół.

Zdecydowana większość z nas nie lubi zmarszczek i próbuje zachować jak najdłużej gładką skórę.

Prócz tradycyjnego zabiegu z użyciem toksyny botulinowej (botox) lub jogi twarzy jest wiele innych sposobów zabiegowych widocznie spłycających powstałe już zmarszczki. Najlepiej sprawdza się skuteczność indywidualnych terapii łączonych, które układa i rekomenduje kosmetolog.

Co możemy zrobić w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym, by pomóc skórze dłużej zachować dobrą kondycję i wygląd?

 

 
Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Laser frakcyjny CO2

Brzmi kosmicznie, a to jeden z najbardziej przyziemnych technologicznie sposobów oszukania skóry, że jest młoda i zdolna do regeneracji. Laser CO2, zwany frakcyjnym, delikatnie i w sposób bezpiecznie kontrolowany uszkadza delikatnie skórę. Te mikrouszkodzenia to sygnał dla fibroblastów, by ruszyły się do pracy i zaczęły naprawiać to, co ?uszkodził? laser. Wynikiem tego jest wywołany celowo i bezpiecznie delikatny stan zapalny, bardzo mocne złuszczenie i przebudowanie skóry, która poprzez bodziec frakcyjny została niejako zmuszona do pracy, którą przestaje podejmować na co dzień.

Zabieg CO2 wyraźnie wygładza i napina skórę, niweluje przebarwienia, spłyca blizny i mocno poprawia wygląd. Można powiedzieć śmiało, że skóra jest ?jak nowa?.

Laser CO2 to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą konkretnie i i na dłużej wyraźnie odmłodzić skórę twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni, podnieść owal twarzy i uzyskać wyraźny efekt liftingu, rozświetlenia i wyrównania kolorytu skóry. To niezawodny sposób osiągnięcia spektakularnych efektów zabiegowych poprzez wykorzystanie procesu złuszczania naskórka i pobudzenia do bardzo intensywnej regeneracji skóry właściwej. Ogromnym atutem stosowania tej technologii jest bardzo szybki czas rekonwalescencji bez konieczności zakładania opatrunków czy leczenia.Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun


Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

 

Szczegóły zabiegu


Karboksyterapia

Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze. Świetnie radzi sobie z drobnymi zmarszczkami na czole, wiotczejącym owalem twarzy oraz z sińcami pod oczami. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona, jaśniejsza i odzyskuje zdrowy wygląd.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu. 
Mezoterapia igłowa

 

Jednym z bardziej popularnych sposobów profesjonalnego dbania o zdrowy i młody wygląd i stan skóry jest niechirurgiczna metoda odmładzania zwana mezoterapią.
Dzięki śródskórnym wstrzyknięciom aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek. Duża popularność tej metody wynika z szybko widocznych efektów rewitalizacyjnych, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie pacjentów.

Mezoterapia jest metodą naturalną, dającą długotrwałe rezultaty - koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia kondycję i wygląd skóry.

Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i cienkość skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Mezoterapia to nie tylko sposób pobudzenia skóry poprzez mikronakłucia, ale to także podawanie w głąb skóry odpowiednich substancji leczniczych. Koktajle stosowane do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu to mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny i poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry 
 


Mezoterapia mikroigłowa Dr Pen


 

Kolejnym świetnym profesjonalnym sposobem dbałości o piękną skórę jest użycie Dr Pena.

Zabieg polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głębsze rejony skóry za pomocą mikroperforacji naskórka przy użyciu profesjonalnego Dr Pena (odpowiednio wyważona rączka podobna do długopisu, zakończonego jednorazowym modułem z odpowiednia ilością mikroigieł).. Dermapen jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry i jej odmłodzenia. Jest także metodą naturalną, ponieważ wymaga od skóry samoregeneracji. To niewątpliwie metoda dającą długotrwałe rezultaty, koryguje zmarszczki, przywraca gładkość skóry, szybko poprawia jej kondycję i wygląd. Zabieg stosowany jest w celu ujędrnienia wiotczejącej skóry oraz profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Dr Pen jest urządzeniem wyposażonym w 9 - 16 jednorazowych igieł, ilość igieł zależy od rodzaju zabiegu. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny lub nakłuwaniu z jednoczesnym podawaniem odpowiedniej substancji aktywnej. Można również zastosować Dr Pen w umiejętnym połączeniu z profesjonalnym kwasem, co daje spektakularne efekty. Igiełki ?otwierają? skórę na substancje aktywne zawarte w preparatach lub kwasach, co pozwala im wniknąć i działać znacznie głębiej.
Częstotliwość pulsowania igieł w Dr Penie umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry.

 Profesjonalna terapia kwasami Sesderma


 

Wykorzystanie kwasów jako peelingów chemicznych od lat daje wszechstronny wachlarz możliwości odmładzających i naprawczych dla skóry. W zależności od zastosowanej substancji, stężenia, poziomu pH oraz czasu trwania zabiegu można uzyskać efekt od lekkiego odświeżenia skóry po jej głęboką przebudowę porównywalną do naturalnego liftingu.

Wspaniałe rezultaty daje terapia łączona oraz zastosowanie w odpowiedniej kolejności różnych kwasów w serii peelingu chemicznego.

Zabiegi można dodatkowo wzmacniać mikronakłuwaniem przy pomocy Dr Pena lub zabiegiem mikrodermabrazji.

 

Pracujemy na hiszpańskich dermatologicznych kwasach najnowszej generacji Sesderma.
Terapie wykonywane są po wnikliwej diagnozie skóry i wywiadzie kosmetycznym. W zależności od rodzaju skóry, wieku i stanu skóry kosmetolog Kamajo komponuje indywidualny zabieg.
 


Pielęgnacja PREMIUM - GeneO TM

 

Zabieg Premium GeneO to przełomowa pielęgnacja skóry 3 w 1, której efekty potwierdzone są klinicznie. Genialny zabieg o natychmiastowym efekcie, który polega jednocześnie na: złuszczaniu, wchłanianiu substancji odżywczych oraz dotlenianiu. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności i wyglądać wspaniale, dlatego bardzo często nazywany jest również zabiegiem bankietowym. Zabieg odbywa się przy użyciu nowoczesnego urządzenia i specjalnych musujących kapsułek z substancjami aktywnymi. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

 

Szczegóły zabiegu