Cellulit

Cellulit (skórka pomarańczowa) - właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia - nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo - włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i brzucha. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból. Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie oraz nieprawidłowe odżywianie się i brak ruchu. Rzadko występuje u mężczyzn.

Z cellulitem walczą miliony kobiet. Od masaży, przez kremy, aktywność fizyczną czy liposukcję.

Jest wiele gabinetowych profesjonalnych i sprawdzonych sposobów pomocy w walce ze ?skórką pomarańczową?, której tak nie lubimy.

Zabiegi kosmetologiczne zwalczające cellulit przeznaczone są dla osób, które pragną uzyskać zadowalającą jędrność, gładkość i napięcie skóry, walczą z tzw. "skórką pomarańczową", obrzękami, zastojami płynów, nadmierną tkanką tłuszczową, odchudzają się, są po gwałtownym spadku wagi, zmianie struktury skóry (np. ciąża), chcą dbać o ładny wygląd ciała poza stosowaniem zdrowego trybu życia i odżywiania się.

Warto do serii zabiegów włączyć aktywność fizyczną i dobrze zbilansowaną dietę. Wtedy efekty są naprawdę spektakularne i trwałe.

 

Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98 

Endermologia LPG Lipo M6

 

 

Prawdziwy hit na rynku kosmetycznym do walki z cellulitem wodnym i tłuszczowym od lat niekwestionowanie stanowi Endermologia LPG. Zabiegi endermologiczne pomagają pozbyć się w dużej mierze widoczności cellulitu, obrzęków, nierówności skóry i niedoskonałości figury. Zabieg polaga na wykonywaniu odpowiedniej sekwencji ruchów za pomocą odpowiedniej głowicy ciśnieniowej. Endermologia LPG od ponad 15 lat utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingu zabiegów wspomagających walkę z cellulitem. Wynika to z faktu, że ten opatentowany sposób pobudzania skóry endomasażem wpływa na działanie układu limfatycznego, odprowadza niepotrzebne produkty przemiany materii i nieuzdatnia tkanki tłuszczowej do gromadzenia się.

Do serii Endermologii dedykowane są 2 ? 3 zabiegi lipolizy i ok 5 zabiegów karboksyterapii w celu spektakularnego i szybszego uzyskania widocznych efektów.

Niezbedne jest picie dużej ilości wody, aktywność fizyczna i zdrowa dieta.

 

 

Szczegóły zabiegu


 

Karboksyterapia

 

Karboksyterapia to kolejny sposób pomocy skórze, by dłużej wyglądała dobrze. Dobrze i pomocniczo radzi sobie z niechcianą tkanką tłuszczową i wiotką skórą na brzuchu, ramionach i udach. Nazwa zabiegu pochodzi od carbo, czyli węgla, bo to nic innego jak terapia kosmetologiczna, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Kosmetolog za pomocą ultracienkiej igiełki precyzyjnie podaje kontrolowane dawki podgrzanego dwutlenku węgla, by skóra była doskonale dotleniona. Dzięki przywróconemu dobremu unaczynieniu skóra staje się na nowo odżywiona i zdolna do prawidłowego funkcjonowania.

Zabiegi trwają od kilku do kilkunastu minut, w zależności od lokalizacji miejsca zabiegowego. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu wyjściowego skóry i natężenia problemu.

 

 

Szczegóły zabiegu


 

Lipoliza iniekcyjna

 

Doskonałym sposobem w połczeniu z endermologią na pozbycie się tkanki tłuszczowej z niechcianych miejsc jest lipoliza iniekcyjna czyli bezinwazyjna, nieoperacyjna metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała.

Jest doskonałym sposobem na pozbycie się złogów tłuszczu z miejsc trudnych oraz odpornych na diety i ćwiczenia czyli wewnętrzna strona ud, ramiona, boczki, kolana.

Zabieg polega na bezbolesnym podaniu iniekcyjnym (przy użyciu igły )roztwóru fosfatydylocholiny. Owa fosfatydylocholina, czyli specjalistyczny wyciag z soi powoduje rozerwanie wiązań tłuszczowych i rozpuszczenie komórek tłuszczowych (adypocytów) w miejscu podania. Dlatego ważne jest, by ściśle przestrzegać zaleceń po zabiegu, by preparat równomiernie zadziałał w miejscu zabiegu.

Zabiegi wykonać można co 4 tygodnie, najlepiej na początku i przed końcem serii endermologii, ponieważ od 3 dnia po lipolizie należy bezwzględnie masować miejsce poddane zabiegowi w celu równego rozmieszczenia się preparatu.

 

 

Szczegóły zabiegu

Żelazko antycellulitowe Abacosun

To patent na wyraźniej wymodelowaną sylwetkę  i gładką skórę. Genialny, skuteczny i sprawdzony zabieg zmniejszający cellulit, redukujący tkankę tłuszczową, zmniejszający obwód i obrzęki, zwiększający elastyczność wiotkiej skóry i podkreślający zarys mięśni. Spektakularne połączenie próżni, prądów TENS i chromoterapii światłem czerwonym działają szybko na wielu poziomach. Podczas zabiegu na brzuch, uda, pośladki czy ramiona odbywa się  nie tylko odpowiedni rodzaj intensywnej próżniowej terapii, ale także następuje tzw. bierny trening mięśni poprzez pobudzenie ich prądami TENS i ich natychmiastową regenerację światłem. Efektem serii zabiegów jest wyraźnie widoczna zmiana na skórze w postaci gładkiej, napiętej, jędrnej struktury oraz widocznie zredukowanego cellulitu. Zabieg w połączeniu z Endermologią LPG lub lipolizą iniekcyjną nie tylko redukuje tkankę tłuszczową i modeluje sylwetkę, ale wspomaga ujędrnianie opornych partii ciała, np. wewnętrzna strona ud lub ramiona.
Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji - stosowanie zaleconego peelingu ciała i stosowania preparatu antycellulitowego w celu zwiększenia efektywności zabiegów.

Radiofrekwencja mikroigłowa Abacosun

 

Radiofrekwencja mikroigłowa to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda spłycająca zmarszczki, widoczne rozstępy i blizny, poprawę także w sposób widoczny napięcie skóry, przez co jest zabiegiem silnie liftingującym i odmładzającym. Zabiegi radiofrekfencji mikroigłowej można wykonywać na twarzy i dowolnie wybranym obszarze ciała (brzuch, uda, pośladki). Nie ma ograniczeń wiekowych co do jej stosowania. Działanie urządzenia Este Dual opiera się na najnowszej  technologii wykorzystującej połączenie fali radiowej, mikronakłuć i krio. Niezbędne i niezmierne ważne jest współdziałanie kosmetologa i klienta podczas terapii, czyli kontynuowanie miedzy zabiegami odpowiedniej pielęgnacji domowej - stosowanie zaleconego profesjonalnego preparatu w celu umożliwienia, podtrzymania i zwiększenia efektywności zabiegów.

Szczegóły zabiegu