Depilacja Laserem Diodowym

Występowanie nadmiernego i niechcianego owłosienia dotyka głównie kobiety. Jeśli nie oznacza poważniejszego schorzenia, na przykład hirsutyzmu, istnieje niezawodny sposób na spektakularną redukcję owłosienia.

Najczęstszą uciążliwość i defekt kosmetyczny stanowi szybko odrastający włos oraz zapalenie mieszków włosowych na łydkach, udach, pachach i w okolicach bikini.

Jeśli tylko potrafimy wykazać się cierpliwością, terapia laserowa może przynieść wspaniałe rezultaty i przywrócić komfort w codziennym dbaniu o swoje ciało. Włosy odrastają w bardzo osłabionej formie, jest ich mało i są miękkie, a co najważniejsze ? boleśnie nie wrastają. Wiele kobiet odnosi wrażanie, że włosów praktycznie nie ma, ponieważ poziom komfortu jest po serii zabiegów jest bardzo wysoki.

Otrzymaj BEZPŁATNĄ telefoniczną konsultację z kosmetologiem.
Wyślij formularz. Oddzwonimy w ciągu 24h

Lub połącz mnie teraz z KAMAJO

32 768 98 98Co to jest depilacja?


Warto wiedzieć, że depilacja w pojęciu ogólnym jest zabiegiem czasowo usuwającym włosy, co nie tylko wygładza naszą skórę w wybranych partiach, daje poczucie komfortu, ale również opóźnia odrastanie i gęstość usuniętych włosów. Depilacja odbywa się różnymi metodami: pęsetą, woskiem, pastą cukrową, depilatorami elektrycznymi, kremami, technologią IPL (często myloną z laserem) oraz laserem diodowym.Laser diodowy jest to technologia trwałego usuwania owłosienia przy użyciu świtała lasera. Światło to, pochłaniane przez melaninę (barwnik włosa) w mieszku włosowym, zamieniane jest na ciepło, które niszczy macierz włosa. Zniszczenie części odpowiedzialnej za wzrost włosa powoduje utratę mieszka. Zjawisko to, nazywane selektywną fototermolizą, jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w anagenie, czyli w fazie aktywnego wzrostu. Pozostała część naszych włosów znajdująca się w innych fazach wzrostu, czyli w katagenie (faza zaniku) lub telogenie ( faza uśpienia) nie wykazują wrażliwości na działanie lasera. Dlatego depilacja laserowa to nie jeden zabieg, lecz kilka spotkań w określonych odstępach czasu, aby uchwycić włosy wszystkie anagenowe. Przyjmuje się jednak, że już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 30% włosów ciemnych (włosy anagenowe). Najlepszy efekt uzyskuje się podczas depilacji włosów ciemnych na jasnej skórze. Osoby o włosach cieńszych lub jaśniejszych, muszą liczyć się ze słabszym efektem. Przyczyna tkwi w indywidualnej biochemii, w tym przypadku w zbyt małej zawartości melaniny we włosie.
 


 

FAKTY


Seria zabiegów jest kwestią indywidualną
Liczba zabiegów depilacji laserowej zależy od struktury, grubości i koloru włosa. Ponadto wpływ na efekt końcowy ma także gospodarka hormonalna oraz rodzaj obszaru objętego zabiegiem.

Czy to bezpieczne?
Zabieg wykonywany jest przez doświadczonych i przeszkolonych specjalistów jest całkowicie bezpieczny. Laser Lamis to profesjonalne urządzenie posiadające certyfikat jakości bezpieczeństwa. Usługa najwyższej jakości, stosowanie się do szczegółowo opracowanych przez profesjonalistów procedur, ( w tym zaleceń po zabiegowych stosowanych przez klienta), przeszkolony personel oraz certyfikowany sprzęt są gwarancją bezpieczeństwa.

Zabieg jest niekomfortowy ale nie jest bolesny
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem bolesnym. Uczucie dyskomfortu, które towarzyszy w momencie "strzału" jest sprawą bardzo indywidualną. Nie jest to jednak ból, ale raczej uczucie bardzo krótkiego"gorącego ukłucia". Oczywiście na odczucia zabiegowe ma również wpływ strefa ciała, która objęta jest depilacją

Wyłącznie światło lasera bardzo trwale usuwa owłosienie
Depilacja laserowa jest jedyną metodą, która może usunąć część owłosienia bezpowrotnie, a resztę tak osłabić, ze staje się prawie niewidoczna. Technologia laserowa zastosowana w zabiegach usuwania włosów przynosi niesamowity i niezwykle odczuwalny efekt komfortu, szczególnie u osób z nadmiernym i uciążliwym owłosieniem i u osób z wrastającymi włoskami.

MITY

Depilacja laserowa likwiduje owłosienie po 1 zabiegu
W kosmetyce profesjonalnej i medycynie estetycznej od lat wiadomo, że wyłącznie seryjność i systematyka zabiegów przynosi pożądany efekt. To samo dotyczy zabiegów z użyciem światła laserowego. Dlaczego? Tajemnica tkwi po prostu w biochemii skóry i w życiu włosa. Laser usuwa wyłącznie włosy w anagenie. Czekając więc na fazę anagenu w kolejnych partiach włosów musimy wykazać się cierpliwością. Zwykle wystarczy cykl 6 - 8 zabiegów w odstępach około 7 tygodni. Po każdym zabiegu początkowo wydaje się, że włosy normalnie rosną, ale po 2-3 tygodniach większość wypada. Po około 4 tygodniach pojawiają się nowe włosy - i właśnie na nie czekamy! Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Po każdej depilacji będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, aż do ich wyraźnego osłabienia lub zaniku.

Strach przed słońcem? czy depilacja zabiegowa to zabieg jesienno-zimowy?
Przestrzegając zaleceń po zabiegowych depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem całorocznym. Skąd ta obawa przed słońcem? Wiązka lasera emituje promieniowanie, utrzymujące się na poziomie skóry przez kilka dni. Wystawiając nieostrożnie depilowane partie ciała na ekspozycję słoneczną może po prostu dojść do wzmożenia tej energii w skórze, a w efekcie do poparzenia, mocnego podrażnienia, przebarwień i obrzęków. Warto więc w miesiącach słonecznych zabezpieczać rozsądnie depilowane miejsca odzieżą i stosować kremy z filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po zabiegu. Wskazana czujność na promienie słońca oraz korzystanie z solarium to 14 dni.

Niektóre lasery usuwają bardzo jasne i rude włosy
Technologia laserowa jest bardzo zaawansowana i proponuje wiele skutecznych rozwiązań w walce z owłosieniem. Jednak na chwilę obecną nie istnieje na rynku laser, który skutecznie usuwa jasne, siwe i rude włosy. Oczywiście odpowiednia ilość zabiegów może je czasowo widocznie osłabić, ale na pewno ich długotrwale nie


Laser diodowy 810nm
jest medycznym urządzeniem dedykowanym do zabiegów usuwania owłosienia i zabiegów fotoodmładzania dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych.
Laser diodowy 810 nm charakteryzuje się wieloma wyjątkowymi cechami, które wyróżniają go spośród podobnych laserów tej klasy.

NAJWAŻNIEJSZE ATUTY:

 • wydajna technologia, która pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej ilości impulsów ? 25 005 000 wraz z licznikiem impulsów odliczającym pozostałą do wykorzystania pulę.
 • licznik informujący Państwa o zbliżającym się terminie wymiany głowicy. Pierwszy komunikat pojawi się, kiedy pozostanie 100 000 impulsów i będzie pojawiał się przy każdym ponownym uruchomieniu lasera.
 • niezawodny, skuteczny i wydajny system chłodzenia utrzymujący komfortową temperaturę dla pacjenta. Stopa chłodząca wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu, ponieważ chroni naskórek przed przegrzaniem, a dodatkowo podnosi komfort pacjentów wyraźnie zmniejszając odczucia.
 • laser diodowy 810nm przygotowany jest do pracy z użyciem nawet 200 J co jest doskonałym potwierdzeniem zastosowania najwyższej jakości podzespołów. Trwałe i wydaje części zastosowane w laserze sprawiają, że urządzenie jest bardzo odporne na usterki.
 • ergonomiczny kształt głowicy oraz jej niewielka waga zapewniają komfort pracy operatorowi. W głowicy zastosowano specjalną opaskę zabezpieczającą głowicę przed upadkiem.
 • duża plamka zabiegowa 12 x 15 mm.
 • udogodnieniem dla operatora jest również długi przewód łączący głowicę z laserem.
 • komfort wykonywania zabiegu podnoszą także okulary. Zastosowano w nich filtry wychwytujące promieniowanie laserowe, ale nie przyciemniające obrazu. Operator widzi najdrobniejsze szczegóły w wyostrzonym kontraście.
 • polskie menu oraz intuicyjny interfejs.
 • menu zabiegowe jest podzielone na 3 główne programy zabiegowe:
* FHR - przeznaczony do usuwania owłosienia na dużych okolicach, np. nogach, plecach
* HR - usuwanie owłosienia na małych partiach lub obszarach trudno dostępnych
* SR - funkcja fotoodmładzania twarzy, szyi i dekoltu
 • każdy program zabiegowy ma 3 foldery pamięci, w których zapisać możemy najczęściej wykorzystywane ustawienia parametrów.
 • zakres regulacji częstotliwości od 1 do 10 Hz umożliwia bardzo szybką pracę co pozwala na skrócenie czasu zabiegów.
 • zastosowanie monochromatycznej wiązki o ściśle określonej długości pozwala na precyzyjną absorpcję energii przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa przez co zabiegi są tak bardzo skuteczne.
 • regulacja mocy zabiegu od 1 do 100 J. Zazwyczaj podczas wykonywania zabiegów nie stosuje się mocy wyższej niż 70 J.


Musisz to wiedziećZabiegi depilacji laserowej wymagają współpracy specjalisty i pacjenta.Przed przystąpieniem do serii zabiegów warto zapoznać się z poniższą listą wskazań i zastosować się do zaleceń.

WAŻNE!Zabiegi depilacji laserowej wykonujemy w serii. Ilość zabiegów, zależna od indywidualnych cech skóry, włosa i organizmu, to 6 - 10 zabiegów. Zabiegi należy wykonać w odstępach od 4 do 12 tygodni, w zależności od zaleceń specjalisty.

Przed pierwszym zabiegiem

 • 3-6 miesięcy przed pierwszym zabiegiem - nie można wyrywać włosów pęsetą, woskiem czy depilatorem ( dozwolone metody depilacji - maszynka, pianka/krem)
 • 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem należy zakończyć terapię doustną retinoidami  oraz nie stosować w miejscu depilowanej powierzchni kremów lub maści z witaminą A, witaminą C, kwasami owocowymi oraz retinoidami.
 • 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem nie należy korzystać z solarium oraz z opalania

Im bliżej zabiegu

1 tydzień przed zabiegiem
- odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne), w tym przede wszystkim zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbaty ziołowe i odchudzające, typu Figura)
- zrezygnować z preparatów złuszczających (peelingi) i kosmetyków z kwasami
- dobrze nawilżać skórę, aby nie była sucha czy podrażniona
1 dzień przed zabiegiem
- ostrożnie zgolić maszynką włosy w miejscu depilacji, zostawiając kilka, aby można było dokonać oceny ich struktury, koloru i grubości

W dniu zabiegu

- skóra powinna być czysta, sucha, niczym nie posmarowana, bez kremu, balsamu i dezodorantu

Ważne zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:

STOP! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- NIE WOLNO opalać skóry na bezpośredniej ekspozycji słonecznej (należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB +50 )
- NIE WOLNO stosować kosmetyków złuszczających, z kwasami, witaminą A i C
- NIE WOLNO bezpośrednio po zabiegu używać dezodorantów i antyperspirantów
- NIE WOLNO stosować/spożywać preparatów zawierających dziurawiec i nagietek
- NIE WOLNO korzystać z basenu i sauny do tygodnia po zabiegu (podrażnienie)
- NIE WOLNO usuwać włosów woskiem, pęsetą czy depilatorem elektrycznym

START! Po zabiegu i pomiędzy zabiegami w trakcie serii:

- WOLNO do 3 dni po zabiegu myć delikatnie skórę w obszarach depilacji bezalkoholowym tonikiem lub mleczkiem lub innym łagodnym żelem niezawierającym mydła i czystą wodą
- WOLNO skórę delikatnie osuszać, nie trzeć, nie podrażniać
- WOLNO w razie potrzeby i uczucia dyskomfortu zamiast dezodorantów czy antyperspirantów stosować zasypkę, a zamiast tradycyjnych kosmetyków/kremu/balsamu dermokrem ( np. Alantan Plus, Bepanthen, balsam Neutrogena)
- WOLNO delikatnie usuwać włosy maszynką

Przeciwwskazania

BEZWZGLĘDNE

nowotwór
metalowe implanty
epilepsja
cukrzyca
zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
choroby endokrynologiczne
wszczepiony defibrylator lub stymulator serca
przewlekłe choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
nadwrażliwość na światło
predyspozycje do powstawania bliznowców i przebarwień
włosy jasne, siwe, rude brak melaniny (znikoma skuteczność zabiegu)
WZGLĘDNE

ciąża
laktacja
opalenizna
inwazyjne peelingi, np. mocne kwasy, dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji
niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne (świeże blizny, nowaskóra)
infekcje skóry
przyjmowanie leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów
zażywanie antybiotyków z grupy tetracyklin
zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem
miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (w przypadku bikini cały czas trwania miesiączki)
spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)

Podział na części ciała: Twarz (wasik, broda, bokobrody) | Szyja/dekolt/kark | Pachy | Przedramiona | Ramiona | Dłonie | Biust/Klatka piersiowa| Brzuch | Bikini | Pachwiny | Posladki | Plecy góra | Uda | Łydki | Stopy |